banner2

Amcaoğlu: Bugün, 15’inci okulumuzun protokolünü imzaladık

banner35

banner44
Amcaoğlu: Bugün, 15’inci okulumuzun protokolünü imzaladık

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Yonpaş Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında, Gazimağusa Maraş bölgesinde yeni yapılacak okul inşaatına ilişkin protokol imzalandı.

Lise binası inşaatının en geç 1 Eylül 2023 tarihinde tamamlanıp eğitime başlayacak şekilde Bakanlığa teslim edilmesi öngörülüyor. Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde, protokole, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ile YONPAŞ Şirket Direktörü Ufuk Derinel imza koydu. Bakan Amcaoğlu, Yonpaş Şirket Direktörü Derinel’e, eğitim alanında altyapı eksiklerinin tamamlanmasına koydukları katkıdan dolayı teşekkür etti.

Amcaoğlu, salgın döneminde eğitimdeki altyapı eksikliklerinin tamamlanmasının önemine işaret ederek, “Sizin gibi çok değerli işadamlarının bu konuda yapılan çalışmalara destek vererek, devletin üzerindeki yükü hafifletmesi takdire şayandır” dedi.

banner37
Bakan, bu protokolle, 15’inci okul binası yapımı projesine imza attıklarını ifade ederek, bunu önemli bir adım olarak nitelendirdi ve şöyle konuştu: “Bugün, 15’inci okulumuzun protokolünü imzalıyoruz. Yarın 16’ıncı okul olacak ilkokulun Gazimağusa’da temellerini atacağız.

20 Temmuz’da 17’inci okulumuzun, hemen akabinde 18’inci ortaokulun İskele’de temellerini atacağız. Yeşilyurt ile Ziyamet’te ise Özel Eğitim Merkezleri’nin temellerini atılacak.” Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Amcaoğlu, bu atılacak adımlarla yaklaşık 10 bin öğrenciye hizmet sağlanacağını belirterek, “Eğitimi; 271 okulda 53 bin öğrencimizin pandemi koşullarında eğitim alamadığı noktadan, pandemi olsa da eğitimin sürekli verilebileceği bir noktaya taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Yonpaş Şirket Direktörü Derinel ise, protokolün hayırlı olması dileyerek, “Yonpaş ailesi olarak 2010 yılından beri Gazimağusa’da hizmet veriyoruz. Şirket politikası olarak kazandığımız parayı orada bırakıyoruz. Burada Yonpaş Dumlupınar olarak spor alanında faaliyetimiz var. Eğitimde de böyle bir katımız olması icap ediyordu” dedi. 

Kaynak: BRTK - Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu                

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1