banner2
banner34

Asayiş ve trafik denetimleri sürüyor: 160 araç trafikten men edildi

Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele’de gerçekleşen asayiş ve trafik denetimlerinde, toplam 5 bin 873 araç sürücüsü kontrol edildi, 4 kişi tutuklandı, 160 araç ise trafikten men edildi.

Asayiş ve trafik denetimleri sürüyor: 160 araç trafikten men edildi
banner45
banner46

Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele Polis Müdürlükleri’nin sorumluluk alanları içerisinde 31 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihleri ile 19.00 - 03.00 saatleri arasında eş zamanlı asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirildi.

LEFKOŞA'DA, 103 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında; eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler, gece kulüpleri ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edilmiş olup ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 25 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidildi.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam bin 615 araç sürücüsü kontrol edildi ve 119’u yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 129’u sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 17’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 62’si seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 18’i sigortasız araç kullanmak, 4’ü trafik ışıklarına uymamak olmak üzere toplam 682 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 103 araç ise trafikten men edildi.

GAZİMAĞUSA'DA TOPLAM 827 ARAÇ SÜRÜCÜSÜ KONTROL EDİLDİ

Polis Basın Bülteni'nde yer alan bilgiye göre, Gazimağusa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında; eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler, marketler, kafeler, kahvehaneler ve gece kulüpleri kontrol edilmiş olup, ancak herhangi bri olumsuzluk tespit edilmedi.

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 13 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidildi.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 827 araç sürücüsü kontrol edildi ve 127’si yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 2’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 2’si sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 1’i sigortasız araç kullanmak, 36’sı sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 5’i seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak olmak üzere toplam 360 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 5 araç ise trafikten men edildi.

banner37
GİRNE'DE 250 ARAÇ SÜRÜCÜSÜ RAPOR EDİLDİ

Girne’de gerçekleştirilen denetimler kapsamında; halkın yoğun olarak bulunduğu yerler, eğlence mekanları ve alkollü içki satışı yapılan yerler kontrol edilmiş ancak, olumsuzluk tespit edilmedi.

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 24 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidildi.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam bin 16 araç sürücüsü kontrol edildi ve 64’ü yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 22’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 1’i sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 20’si sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 1’i seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 2’si sigortasız araç kullanmak, 2’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 38’i trafik ışıklarına uymamak olmak üzere toplam 250 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 3 sürücü tutuklandı ve 25 araç ise trafikten men edildi.

GÜZELYURT'TA KAÇAK YAŞAYAN 1 KİŞ TUTUKLANDI

Güzelyurt’ta gerçekleştirilen denetimler kapsamında; alkollü içki satışı yapılan yerler, eğlence mekanları, kafeler ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edilmiş, ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen bir kişi tutuklanarak aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 540 araç sürücüsü kontrol edildi ve 31’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 11’i emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 2’si sigortasız araç kullanmak, 4’ü seyrüsefer ruhsatsız olmak üzere  toplam 80 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 3 araç ise trafikten men edildi.

İSKELE'DE KUMARHANEYE GİRMESİ YASAK 18 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

İskele’de gerçekleştirilen denetimler kapsamında; halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ve eğlence mekanları kontrol edilmiş ancak, olumsuzluk tespit edilmedi.

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 19 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidildi.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 875 araç sürücüsü kontrol edildi ve 105’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 10’u alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 3’ü sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 29’u sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 6’sı emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 10’u seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 3’ü sigortasız araç kullanmak olmak üzere toplam 212 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 1 araç sürücüsü tutuklandı, 24 araç ise trafikten men edildi.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1