banner2

Aşıksoy: EL-SEN'deki üyeliğimden istifa ediyorum

Aşıksoy: EL-SEN'deki üyeliğimden istifa ediyorum
banner47

Saffet Aşıksoy EL-SEN'deki üyeliğimden istifa ettiğini açıkladı.

Aşıksoy, Açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bugünden itibaren 15 yıldır üyesi olduğum, hatta bir dönem yönetiminde de bulunduğum sendikadan, EL-SEN’den istifa ediyorum.

 15 yıldır KIB-TEK’te SCADA (Enerji Yönetim Sistemi), AMM (Otomatik kesme ve ulama yapan sayaç yönetim sistemi), 3’lü tarife gibi birçok proje yönettim. İhalelerin rekabete açık, yasalara ve etik değerlere uygun bir şekilde, şaibesiz sonuçlanması için yöntemler geliştirdim. İzin verildiği ölçüde bazı ihalelerde bunları uygulayabildim, bir çoğunda uygulayamadım. Bütün bu işlerin sonucunda defalarca sürüldüm. Görev yerim değiştirilerek cezalandırıldım. Esas amaç, uzaklaştırılmam oldu. 4 ay önce, hükümet bile yokken, sosyal medyadan da duyurduğu gibi, müdüriyetin yazısıyla sürülmüştüm. Dün itibarıyla bir kez daha müdüriyetin yazısıyla sürüldüm.

banner37
 Belirtmek isterim ki, bu sürgün ile ne Sn. Bakan’ın ne de Kıb-Tek yönetiminin ilgisi var. Müdüriyet, kendi insiyatifi ve sendikanın isteği ile birilerine yer açmak için bunu yaptı.

 Sendika, her iki olayda da arkamda durmadığı gibi sürülmeme onay verdi. Kişiye göre sendikacılık anlayışının içinde bulunmak artık bana zul geliyor. Bu yüzden istifa ediyorum.

 Bir kez daha anladım ki, dürüst çalışan bu memlekette istenmiyor, kurulan düzene tehdit olarak görülüyor.

 Bu istifam üzerine muhtemelen bana saldıranlar, hatta iftira atanlar olacaktır. Bunu göze alarak kamuoyunu bilgilendiriyorum. İftira atan herkese, hukuk yoluyla cevap vereceğimi bildiririm.

 Bu memlekette sadece siyasiler suçluymuş geriye kalan herşey sütten çıkmış ak kaşık gibi yaptığımız için başımız beladan kurtulmuyor“

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2021, 20:46
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1