banner2

Ataoğlu, Türkiye’deki yarışlarda başarı sağlayan Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi heyetini kabul etti

Ataoğlu, Türkiye’deki yarışlarda başarı sağlayan Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi heyetini kabul etti
banner46

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, elektrikli araç yarışlarında KKTC’yi temsil eden Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan heyeti kabul etti.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Ataoğlu, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2022’ye katılarak, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ve Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda ülkemizi temsil ederek, “İlke” isimli araçlarıyla Körfez pistinde gerçekleştirilen yarışlarda, ön teknik kontrol video ödülü klasmanında ve yarışmanın en büyük ödülü olan performansta birinci gelerek üstün başarı sağlayan, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi (SSEML) öğrencileri ile öğretmenlerini elde edilen başarıdan dolayı kutladı.

banner37
Elde edilen başarının, ülkenin geleceği açısından büyük bir umut ve motivasyon kaynağı olduğunu kaydeden Ataoğlu, “Her alanda dünya gençleri ile yarışabilecek eğitim ve bilgi birikimine sahip gençlerimiz vardır. Bu anlamda, gençlerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

Ataoğlu, elde edilen bu önemli başarının, büyük bir azim ve kararlılıkla elde edildiğinin altını çizdi ve “başarının temelini inanmak oluşturuyor. Gençlerimiz kendilerine inandıkları ve güvendikleri sürece başarılı olmaya devam edeceklerdir. Ben yüzümüzü güldüren ve bizleri gururlandıran SSEML öğrenci ve öğretmenlerini, en samimi duygularımla kutlarım” dedi.

Ataoğlu ayrıca, başarılı öğrencilere hediye takdiminde de bulundu.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1