banner2

Atun: Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’mizin bu dönem hükümetimizin yanında daha da güçlü olacağına inancım tamdır

banner44
Atun: Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’mizin bu dönem hükümetimizin yanında daha da güçlü olacağına inancım tamdır
banner45
banner46

Kabinede yeniden yer alan Maliye Bakanı Sunat Atun, BRT’de '18. Saat' programına telefonla bağlanarak değerlendirmelerde bulundu.

“Artan enflasyon karşısında kesinlikle biz halkımızı hayat pahalılığı yükü altında ezdirmemekte kararlıyız. Bunun altını çizmek istiyorum” diyen Bakan Atun, elden gelen herşeyin yapılacağını söyledi.

,Yeni dönemle birlikte gerekirse ek kaynak konusunun daha güçlendirilmesi için gerekli girişlimleri yapmakta karralı olduklarını belirten Maliye Bakanı Atun, “ülkemizdeki sorunların ne olduğunun da farkındayız. Ekonomimiz için, vatandaşımız için özellikle hayat pahalılığı karşısında erime tehlikesi ile karşı karşıya olan gelirleri hayat pahalılığına ereitmeme adına ne gerekirse yapacağız. Bu yeni dönemde tekrardan eskiden olduğu gibi kobi’lere, küçük esnafa, genç girişimcilere daha da güçlü paketlerle geleceğiz. O yüzden yeni dönemde üretimin artırılması, ekonominin büyümesi ve bununla birlikte istihdanmın ve refahın artırılması hedefi isle çalışacağız” dedi.

banner37

Bakan Atun bir soru üzerine enerji ile ilgili çalışmaların Maliye Bakanlığı altında yürütüleceğini de söyledi.

“Bütün gayretimiz yapıcı bir şekilde ekonomimizi güçlendirmektir” diyen Maliye Bakanı Sunat Atun, günün koşullarına ek bütçeye ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Atun,“Yükselen enflasyon karşısında bütçenin de göreceli olarak payı düştü. Dolayısıyla yeni rakamlarla yeni bütçe revizyonuna süratle gitmemiz gerekiyor. Bunu da Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’miz bu dönem daha da güçlü hükümetimizin yanında olacağına benim inancım tamdır.Bir ay önce ifade etmiştim yerel kaynaklarda bir yğkseliş beklentimiz vardır. Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin destekleri de, fonlaması da ilave edilerek ek bütçenin oluşturacağı kaynak ihtiyacını da ben görebileceğimize inanıyorum. Çalışmalarımız bu yönde yoğunlaşacak” dedi.

Kaynak: BRT

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1