banner2

Atun'dan boş duvar açıklaması

Atun'dan boş duvar açıklaması
banner47

UBP Milletvekili Sunat Atun, Maliye Bakanlığı devir teslim töreninde gündeme gelen 'boş duvar' tartışmasına ilişkin bir açıklama yaptı. Atun, makam odası duvarlarının ve arka planda bulunan ahşap kaplamanın oldukça yıpranmış olması nedeniyle fotoğrafların kaldırıldığını söyledi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Sunat Atun, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

banner37
Atun, “İki gündür, Maliye bakanlığı makamında bulunan Atatürk, Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş fotoğrafları üzerinden kasıtlı bir algı operasyonu, bir linç kampanyası yürütülmekte olduğunu izlemekteyim” dedi.

 “Maliye Bakanlığı görevini devraldığım günlerde makam odası duvarlarının ve arka planda bulunan ahşap kaplamanın oldukça yıpranmış olduğunu saptadık” diyen Atun, şöyle devam etti:

 “Bunun üzerine gereken tamirat ve tadilat yapılmış ve bakımlı, düzgün hale getirilmiştir. Bu çalışma sırasında odada bulunan Anavatan Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş, Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar ile liderimiz Dr. Fazıl Küçük’e ait fotoğraflar makam odamdaki duvara yasanın da emrettiği bir şekilde asılmıştı. Hal böyleyken bilinçli ve kasıtlı şekilde şahsımı itibarsızlaştırma ve hedef göstermek amacıyla yapılan maksatlı, çirkin yorum ve açıklamaları kınıyorum. Fırsatçı bir şekilde bu durumu çarpıtmak ve halkımızı bu değerler üzerinden şahsıma karşı kışkırtmak, dürüstçe olmamıştır. Atun soyadını taşıyan herkes gibi benim de tarihimize, liderlerimize, değerlerimize sevgi ve saygım sorgulanamaz.”

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1