banner2
banner34

Başman, Hemşireler ve Ebeler Birliği’ni ziyaret etti

Başman, Hemşireler ve Ebeler Birliği’ni ziyaret etti
banner45
banner47

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Adayı Ali Başman Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği’ni ziyaret etti.

UBP’den verilen bilgiye göre, Birlik Başkanı Ali Özgöçmen ile görüşen ve Özgöçmen’den sendikanın ve sağlık emekçilerinin beklentilerini dinleyen Başman, devletin en temel fonksiyonlarından birisinin de vatandaşa kesintisiz sağlık hizmeti olduğuna vurgu yaptı.

Bakanlık, doktor ve sağlık emekçilerinin zor şartlardaki çabalarını takdir etmek gerektiğini ifade eden Başman, siyasi istikrarsızlığın sağlık yönetiminde de zaman zaman aksama yaşattığını söyledi.

Başman,” Pandemi dönemi özellikle sağlık çalışanlarının önemiminin bir kez daha farkına vardık . Sağlıkta yaşanan şiddetin hep karşısında olduk. Hemşirelerin kadro sıkıntısını gidermek için çalışacağız. Aynı zamanda yasal çalışmalarla haklarını almalarını sağlayacağız” dedi.

banner37
Ülkede sağlık alanında yapılan tüm büyük işlerin Ulusal Birlik Partisi iktidarlarında gerçekleştiğini ifade eden Ali Başman, “Yeni dönemde sağlık alanındaki atılımları gerçekleştirmek için milletvekili arladaşlarımla birlikte çalışacağımın sözünü veriyorum” dedi.

Başman,” Pandemi döneminde özellikle sağlık çalışanlarının önemine bir kez daha farkına vardık . Sağlıkta yaşanan şiddetin hep karşısında olduk. Hemşirelerin kadro sıkıntısını gidermek için çalışacağız. Aynı zamanda yasal çalışmalarla haklarını almalarını sağlayacağız” dedi.

Başman, yeni dönemde sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi, güçlü bir sağlık yapısı için milletvekili arkadaşlarıyla birlikte çalışma sözünü verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1