banner2
banner34

Büyük kısmı Osmanlı malı!

Başbakan Ersin Tatar, CNN Türk'e açıklamalarda bulundu. Kapalı Maraş ile ilgili konuşan Tatar,"Rumlarla ortak komiteyi kabul edemeyiz" dedi.

Büyük kısmı Osmanlı malı!

CNN Türk'te açıklamalarda bulunan Başbakan Ersin Tatar, Kapalı Maraş ile ilgili açıklamalarda bulundu.

DOĞU AKDENİZ'DE SONDAJ GERİLİMİ

Tatar, Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri ile ilgili, "Türkiye'nin kararlı adımı çok önemli. Kıbrıs Türkleri haklarını yedirtmeyecek. Çatışma kültürüne karşı dik durmalıyız. Bölgede büyük bir zenginlik olduğu belli. Rum kesiminin söylemlerine hayret ediyorum. Rum kesiminin söylemleri hukuk dışı" dedi.

banner37
KIBRIS MÜZAKERELERİ

Kıbrıs müzakerelerinde Rum kesiminin "Türkiye'nin garantörlükten vazgeçmesi, Maraş'ın kapalı kalması" gibi taleplerde bulunmasını değerlendiren Tatar, "9 Ağustos'taki görüşmeden bir şey çıkmaz. Artık uyanın, Kıbrıs'ta iki devlet var. Miçotakis'in dediği modası geçmiş garantörlük. Türkiye'nin garantörlük hakkında vazgeçemeyiz" dedi.

KAPALI MARAŞ

Kapalı Maraş'ın açılması için gerekli işlemlerin ve envanter çalışmalarının sürdürüldüğünü belirten Tatar, "Malların iadesi söz konusu olabilir. Oradaki malların büyük kısmı Osmanlı malı. Rumlarla ortak komiteyi kabul edemeyiz. Sahil turizmi ve KKTC turizmi  için çok değerli bir yer. Kendi finansmanını kendi içinde yaratacak" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1