banner2

Çakır, Yunan Başpiskoposun İslam'a yönelik sözlerini kınadı

banner35

banner44
Çakır, Yunan Başpiskoposun İslam'a yönelik sözlerini kınadı
banner45

KKTC Din Görevlileri Sendikası (Din Gör-Sen) Başkanı Süleyman Çakır, Yunan Başpiskoposu İeronimos’un İslam’a yönelik sözlerini kınadı. 
Yazılı açıklama yapan Çakır, “Katıldığı bir televizyon programında ‘İslam’ın bir din olmadığı’ ve ‘Müslümanların savaş yanlısı insanlar olduğunu’ söyleyen Yunan Başpiskoposu İeronimos’u şiddetle kınıyorum.” ifadelerini kullandı. 

banner37
Din adamlarının insanlığın vicdanını temsil etmesi, insanlığı esenliğe davet etmesi gereken kişiler olduğunu kaydeden Çakır, “Bizim inancımıza göre başkalarının kutsallarına saldırmak olmaz. Hangi din olursa olsun, din adamları kin ve nefretten uzak durur, kaos ve kargaşa çıkmasın diye çaba sarf eder. Böylece hem toplumsal hem de evrensel barışa katkı sağlamış olur.” ifadelerine yer verdi. 
İnsanlığın bu zor günlerde ihtiyacı olan şeyin kavgacı, kışkırtıcı, ayrımcı değil saygı, barış yüklü ve birleştirici bir dil olduğunu kaydeden Çakır, Yunan Başpiskoposu İeronimos’u kışkırtıcı ve ayrımcı dilden vazgeçmeye, incittiği Müslümanlardan özür dilemeye davet etti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail doğu
İsmail doğu - 10 ay Önce

Yüreğinize sağlık kıymetli hocam çok güzel ve anlamlı ve gerekli olan cevabı vermişsiniz

Abdulkadir kösedağ
Abdulkadir kösedağ - 10 ay Önce

din işleri dairesi başkanı talip atalay ve ekibi rum papazlarla çok haşır neşirdiler biz bunlara güvenmeyin papazların tüm gayretleri islamı kötülemek hırıstiyanlığı ön pilana çıkartmak ve sizlerde onlara yardım ettiniz onlarla dost oldunuz Allahın emirlerine karşı geldiniz ve şimdi rezil oldunuz gavur her zaman gavurdur islam düşmanları bizim dostumuz olamaz sizler onlarla dost oldunuz bizim dostumuz değilsiniz

banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1