banner2

Çalıntı araç terk edilmiş bulundu

Moon Rose tatil köyü sahibi ve çalışanını ellerini ve ayaklarını bağlayarak soygun gerçekleştiren 3 Pakistan’lı kayıplara karışırken, zanlıların suç ortakları olduğuna inanılan iki kişi önceki gün yakalandı

Çalıntı araç terk edilmiş bulundu

 

Karaoğlanoğlun’da Moon Rose tatil köyü işletmecisinin aracını ve paralarını çalarak kayıplara karışan 3 zanlının, suç ortakları olduğuna inanılan iki kişi tutuklandı. Tutuklanan zanlılar Mustag Amad Khan ve Muhammed Ajmal suçlamaları kabul etmezken, kayıplara karışan zanlılarla soygun günü ve sonrası 12 ve 21 dakikalık telefon ve internet konuşmaları tespit edildi.

Salih Aygın’a ait NP 883 salon araç ise Girne’de Ordu Pazarı önünde atıl vaziyette bulundu.

Kaçan soygun zanlılarının suç ortakları olduğuna inanılan Mustag Amad Khan ve Muhammed Ajmal dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Gökhan Asafoğulları, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ifade ederek 2’şer gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

Polis iz peşinde

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Müezzin, mahkemede verdiği ifadede zanlı Mustag Amad Khan ve Muhammed Ajmal’ın Karaoğlanoğlun’da Moon Rose Tatil Köyü’nde meydana gelen soygunda kaçan zanlılarla bağlantılı olduklarını anlattı.

Polis, kayıplara karışan zanlılarla Mustag Amad Khan ve Muhammed Ajmal’ın soygun günü ve sonrasında telefonda ve internette görüştüklerine dair tespitler yapıldığını söyledi. Salih Aygın’a ait aracın ise önceki gün Girne’de Ordu Pazarı önünde atıl vaziyette bulunduğunu belirten polis, aracın tutuklanan zanlılar tarafından bırakıldığı yönünde tespitler olduğunu kaydetti. Soruşturmanın henüz yeni başladığını belirten Mustafa Özmüezzin, alınması gereken ifadelerin olduğunu belirterek zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Kaynak: Havadis

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1