banner2

CTP Milletvekili Armağan Candan İtalya Parlamentosu’nda konuştu

banner44
CTP Milletvekili Armağan Candan İtalya Parlamentosu’nda konuştu
banner45
banner46

CTP Milletvekili Armağan Candan, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi (AKPA) Kültür, Bilim, Eğitim ve Medya Komitesi’nin Roma’da tertip edilen toplantısına katıldı. 

Meclis’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, İtalya Parlamentosu’nda gerçekleştirilen toplantıda Armağan Candan bir de konuşma yaparak salona seslendi.

banner37
Candan, konuşmasında Kıbrıs’taki kültürel mirasın korunması kapsamında adadaki iki toplumun uluslararası camiaya örnek teşkil edecek çalışmalarını anlattı. Konuşmasının devamında, Kıbrıs’taki Venedik dönemine ait Lefkoşa surları başta olmak üzere pek çok tarihi eserin var olduğunu ve kültürel mirasın gelecek nesillere taşınması için de İtalya ile ortak çalışmaya hazır olduklarını teyit etti. 

Armağan Candan’ın konuşması sırasında İtalya Meclis Başkanı Roberto Fico, İtalya Kültür Bakanı Dario Franceschini ve AKPA Başkanı Tiny Kox’un yanı sıra 46 farklı ülkeden parlamenterler de salonda bulundu. 

Armağan Candan, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi toplantılarının yanı sıra, KKTC Roma Temsilciliği'ni de ziyaret ederek Temsilci Mustafa Davulcu ile de görüştü.  

Armağan Candan komite toplantılarının tamamlanmasının ardından yarın adaya dönecek.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1