banner2
banner34

DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi önemli konukları ağırladı

DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi önemli konukları ağırladı
banner45
banner46

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (DAÜ-MİKA) tarafından fakülte ve yüksekokullarla iş birliği içerisinde organize edilen 11’inci Uluslararası Kariyer Günleri kapsamında DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi, alanında uzman iki konuğu ağırladı. 22 Mayıs 2023, Pazartesi günü, saat 10:30’da, Yeşil Salon’da düzenlenen etkinlikte Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Özkan “Diş Hekimliğinde Gülüş Estetiği” ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yılmaz Umut Aslan “Protetik Diş Tedavisinde Dijital Teknolojiler” konulu sunumlar gerçekleştirdi.

Etkinlik açılışında konuşan DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Solak, katılımlarından dolayı herkese hoş geldiniz diyerek, Diş Hekimliği Fakültesi hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Solak, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini sunarak verimli bir seminer geçmesini temenni etti.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın gerçekleştirdiği konuşmasında DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin en son faaliyete geçen fakülte olmasına rağmen en iddialı olan fakültelerden biri olduğunun altını çizdi. Bir devlet üniversitesi olan DAÜ’nün sunduğu programlarla hem eğitim öğretim hem de araştırma alanlarında KKTC’de yükseköğretim alanında en önde yer aldığını aktaran Prof. Dr. Hocanın, DAÜ’nün uluslararası iş birlikleri ve evrensel bilime katkı noktasında da gereğini yaptığını vurguladı. DAÜ Kariyer Günleri kapsamında birçok farklı alandan alanında uzman kişilerin ağırlandığını ifade eden Prof. Dr. Hocanın, DAÜ’nün emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğinin altın çizdi. Prof. Dr. Hocanın etkinliğin hayırlı olmasını temenni ederek, seminerin önemli ipuçlarına ve farklı bakış açılarına ışık tutacağına inandığını bildirdi. Etkinlik sonunda Prof. Dr. Hocanın ve Prof. Dr. Solak tarafından Prof. Dr. Özkan ve Doç. Dr. Aslan’a katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Şeref ve Yüksek Şeref Sertifika Töreni Düzenlendi

Sunumların ardından 2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde başarılı olan öğrenciler için Şeref ve Yüksek Şeref sertifika töreni düzenlendi. Törende Dekan, Dekan Yardımcısı ve öğretim üyeleri tarafından şeref ve yüksek şeref belgesi almaya hak kazanan öğrencilere belgeleri takdim edildi.

banner37

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1