banner2
banner34

DAÜ ile Kıbrıs Bilim ve Zeka Vakfı arasında iş birliği protokolü imzalandı

DAÜ ile Kıbrıs Bilim ve Zeka Vakfı arasında iş birliği protokolü imzalandı
banner45
banner47

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kıbrıs Bilim ve Zeka Vakfı arasında (KIBZEV) iş birliği protokolü imzalandı. 30 Mayıs 2023 Salı günü, saat 10:30’da DAÜ Rektörlüğü’nde gerçekleştirilen iş birliği protokolüne DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ile Kıbrıs Bilim ve Zeka Vakfı Başkanı Recep Günaydın imza koydu. Söz konusu protokol ile girişimcilik, dijital dönüşüm, teknoloji ve inovasyon ekosistemini geliştirmeye yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Söz konusu imza töreninde DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi, Fizik ve Kimya Bölümleri Başkanı Prof. Dr. İzzet Sakallı, Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (DAÜ-GİMER) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Tümer, Kimya Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gazi, İşletme ve Ekonomi Fakültesi, İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burak Erkut ile KIBZEV yetkilileri hazır bulundu.

banner37
İmza töreninde konuşan Prof. Dr. Hocanın KIBZEV’in özellikle gençlerin ve çocukların kendilerini geliştirmeleri yönünde çok değerli çalışmalar yaptığını belirterek imzalanacak olan iş birliği protokolü ile iki kurum arası başarılı çalışmaların yapılacağına inandığını belirtti. DAÜ’nün bir devlet üniversitesi olarak toplumun tüm ihtiyaçlarına cevap vermesi yönünde tüm çalışmaları yaptığını bildiren Prof. Dr. Hocanın, DAÜ’nün sadece kaliteli eğitim ve araştırma olarak değil genel anlamda tüm kesimlerin ihtiyaçlarını karşılamaya önem verdiğini bildirdi. DAÜ’nün gerek girişimcilik gerekse bilimsel anlamda yeterli altyapıya ve olanağa sahip olduğunun altını çizen Prof. Dr. Hocanın, çocukların ve gençlerin ilgi duyduğu alanlarda deneyim sahibi olabilmelerinin büyük önem taşıdığını vurguladı. DAÜ olarak gençlerin ve çocukların yapılacak olan çalışmalardan faydalanması için etkinliklere destek vermeye hazır olduklarının altını çizen Prof. Dr. Hocanın, protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

Günaydın gerçekleştirdiği konuşmasında DAÜ ile iş birliği içerisinde bulunmaktan mutlu olduklarını belirterek, vakıf olarak gençlere bilimi ve teknolojiyi sevdiren çalışmalar yapmaya çalıştıklarını vurguladı. DAÜ sayesinde yapılacak olan çalışmaları geliştireceklerine inandığını sözlerine ekleyen Günaydın, yapılan iş birliğinden dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade etti. Günaydın, vakfın çalışmaları hakkında bilgiler de vererek protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını temenni etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1