banner2
banner34

DAÜ ile SOS Çocuk Köyü Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı

DAÜ ile SOS Çocuk Köyü Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı
banner45

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile SOS Çocuk Köyü Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı.

DAÜ’den verilen bilgiye göre, iş birliği protokolüne DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ile SOS Çocuk Köyü Derneği Ulusal Müdürü Refika İnce imza koydu.

Bugün gerçekleştirilen imza töreninde DAÜ Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Aktuğlu, DAÜ Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve Araştırma Merkezi (DAÜ-PDRAM) Başkanı Dr. Psk. Fatoş Özeylem, DAÜ-PDRAM Psikiyatristi Dr. Mehmet Yağlı, SOS Çocuk Köyü Derneği Program Müdürü Ahmet Akarsu ve Ulusal Program Gelişim Danışmanı Fatma Amcaoğlu hazır bulundu.

Protokolle, DAÜ’ye, SOS’e ve Kıbrıs Türk toplumuna fayda sağlayacak ortak çalışmalar yapılması amaçlanıyor.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hocanın imza töreninde yaptığı konuşmada, DAÜ-PDRAM’ın çok önemli görevler üstlendiğini ve yaşanılan psikolojik sıkıntılarla ilgili her zaman destek olduğunu vurguladı.

Üniversitelerin eğitim ve araştırmanın yanında topluma hizmet alanında da görevlerinin olduğunu aktaran Hocanın, bu kapsamda daha önceden SOS ile var olan iş birliğinin söz konusu protokol ile daha geniş bir çerçeveye oturtulacağını kaydetti.

banner37
Bir devlet üniversitesi olarak her alanda toplumun ileriye gitmesi için adımlar atmaya devam edeceklerini bildiren Hocanın, alanında uzman öğretim üyeleri ile birlikte büyük bir titizlikle her alana destek vermeye çalıştıklarını vurguladı.

SOS Çocuk Köyü’nün yaptıkları işlerle her zaman gurur duyduklarını Hocanın, yapılan işlerin çocuklar için büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

DAÜ’nün bilimsel olarak güç ve destek vermeye hazır olduğuna işaret eden Hocanın, protokolün çocuklara faydalı olmak adına daha sistemli ve düzenli bir etki yaratacağına inanç belirtti.

SOS Çocuk Köyü Derneği Ulusal Müdürü Refika İnce de, DAÜ-PDRAM ve DAÜ ile olan iş birliğinin uzun yıllardır devam ettiğine işaret ederek, alanında uzman ve etik değerlere bağlı bir kurum ile iş birliği içerisinde olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını vurguladı.

İnce, çocukların, gençlerin ve alanında uzman ekiplerin eğitimlerini alarak ve güncel gelişmeleri takip ederek yaklaşımlar sergilemesi açısından protokolün paha biçilemez değerde olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1