banner2

DAÜ Sinema ve Televizyon bölümü öğrencilerinin yer aldığı “Angonimin Mürveti” filmi vizyona girdi

DAÜ Sinema ve Televizyon bölümü öğrencilerinin yer aldığı “Angonimin Mürveti” filmi vizyona girdi
banner46

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Sinema ve Televizyon Bölümü Türkçe Programı öğrencilerinin “Sinemada Yönetmenlik ve Yapımcılık” dersi hocası Ömer Evre yönetiminde çektikleri “Angonimin Mürveti” isimli uzun metrajlı romantik komedi filmi, 17 Haziran 2022 Cuma günü, saat 19:45’te, Gazimağusa City Mall Alışveriş Merkezi (AVM) içerisinde bulunan Cine Mall sinema salonunda düzenlenen gala ile vizyona girdi.

Oza Kahve’nin katkıda bulunduğu galaya DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk ile eşi Arzu Özcenk, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yetin Arslan, Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahire Efe Özad, Öğretim Görevlileri Yrd. Doç. Dr. Barçın Boğaç, Ahmet Goran ve Erdal Koç, Bölüm Asistanları Ümit Akdeniz ve Ediz Pirhan, City Mall AVM Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Sarı ve ailesi, City Mall AVM Genel Müdürü Tayfun Şen, film oyuncuları, DAÜ Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileri ile sinemaseverler katıldı.

Kıbrıs’ın yerli filmi “Angonimin Mürveti”, Cine Mall’da 13:45 - 20:10 ve 20:50 seanslarında izlenebiliyor. Senaristliğini ve Yönetmenliğini DAÜ İletişim Fakültesi Öğretim Elemanı Ömer Evre’nin öğrencileriyle birlikte yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Kıbrıs’ta Şebnem Özinal, Yosi Mizrahi ve Ayla Algan’dan kamera önü oyunculuk eğitimi alan öğrenciler yer alıyor.

banner37
Filmin Konusu

DAÜ İletişim Fakültesi Öğretim Elemanı Ömer Evre danışmanlığında yürütülen ders kapsamında hazırlanan filmin konusu şöyle: “Aslı’nın kendine uygun bir kişiyle evlenerek torununun mürüvvetini görmek isteyen dede (Saffet), torununun bir türlü sorumluluk sahibi olmayan erkek arkadaşı Savaş’tan ayrılması için tüm mal varlığını genç karısı Sumru’ya devreder. Dedesinin mirasını kaptırmak istemeyen Aslı ise sevdiği adamdan ayrılarak dedesinin uygun gördüğü kişi (Barış) ile yeni bir aşka yelken açar. Fakat bu miras olayı herkesin hayatını değiştirerek onları geri dönüşü olmayan trajikomik entrikalarla örülü bir hikayenin içine sürükleyecektir.”

    

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1