banner2
banner34

DAÜ’lü öğrenciler Denktaş’ı unutmadı

DAÜ’lü öğrenciler Denktaş’ı unutmadı
banner45

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı öğrenci kulüpleri 13 Ocak 2023 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın ebediyete intikalinin 11. yıl dönümü nedeniyle Lefkoşa Rauf Raif Denktaş Anıt Mezarı’nda düzenlenen Anma Töreni’ne katıldı.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, devlet erkânı, komutanlar ve Denktaş ailesinin yer aldığı törene; UltrAslan DAÜ, Özel Eğitim Kulübü, Atatürkçü Düşünce Kulübü ve Gastronomi Kulübü’nden oluşan DAÜ’lü öğrenciler de katılarak Merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ı saygı ve minnetle andı.

banner37
Galatasaray taraftar kulübü UltrAslan DAÜ, yıl boyu toplumsal olaylar ve önemli şahsiyetleri anma adına hazırladığı pankartlardan birini KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı anısına hazırladı. Söz konusu pankartta Denktaş’ın özlü sözlerinden olan “Kıbrıs Türkleri Türk Milletinin Ayrılmaz Parçasıdır” yazısı yer aldı. Denktaş ailesi tarafından da ilgi gören pankart eşliğinde günün anısına fotoğraf çekimi gerçekleştiren DAÜ’lü öğrenciler, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile de bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1