banner2
banner34

Depremle ilgili Meclis'te oluşturulan ad-hoc komite ilk toplantısıı yaptı

Depremle ilgili Meclis'te oluşturulan ad-hoc komite ilk toplantısıı yaptı
banner45
banner47

Cumhuriyet Meclisi, Doğal Afet ve Depremle İlgili Mevzuatın Düzenlenmesine İlişkin Oluşturulan Geçici ve Özel (AD-HOC) Komite bugün UBP Milletvekili Komite Başkanı Özdemir Berova başkanlığında ilk toplantısını yaptı.

banner37
Meclis'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Doğal Afet ve Depremle İlgili Mevzuatın Düzenlenmesine İlişkin Oluşturulan Geçici ve Özel (AD-HOC) Komite, gündeminde bulunan davetlileri dinledi.

Komite toplantısına davetli olarak katılan Maliye Bakanlığı, Başsavcılık, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Dev-İş, KTAMS, HÜR-İŞ, KAMUSEN, KTÖS, KTOEÖS, TÜRKSEN, GÜÇ-SEN, KOOP-SEN, VERGİ-SEN, TIP-İŞ, MALİYE-SEN, DAÜ BİR-SEN, ÇAĞ-SEN, TEL-SEN, Yerbilim Mühendisleri Odası, Çevre Platformu (Yeşil Barış Hareketi)’ndan yetkililer katılarak konu ile ilgili görüşlerde bulundu.

UBP Milletvekili Özdemir Berova başkanlığındaki toplantıya CTP Milletvekili Komite Başkan Vekili Fikri Toros, Komite üyeleri YDP Milletvekili Talip Atalay, CTP Milletvekili Devrim Barçın, UBP Milletvekili Ahmet Savaşan, DP Milletvekili Hasan Tosunoğlu ve UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak katıldı. Komite toplantısında ayrıca, UBP Milletvekili Hasan Küçük, CTP Milletvekili Erkut Şahali, Bağımsız Milletvekilleri Ayşegül Baybars ve Jele Refik Rogers de yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1