banner2
banner34

Doç. Dr. Fernandez, Heıdelberg Laureate Forum’a davet edildi

Doç. Dr. Fernandez, Heıdelberg Laureate Forum’a davet edildi
banner45
banner46

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arran Fernandez, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanında dünyanın dört bir yanından binlerce araştırmacının başvurduğu, yüksek lisans/doktora öğrencisi olan ya da doktorasını son beş yıl içerisinde tamamlayan yalnızca 200 genç araştırmacının özenle seçilerek davet edildiği Heidelberg Laureate Forum’a davet edildi.

banner37
Doç. Dr. Fernandez, bir hafta sürecek bu prestijli etkinlikte, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanında dünyanın en önemli bilim insanlarıyla bir araya gelme fırsatı elde edecek. Doç. Dr. Fernandez, bu forumda Matematik ve Bilgisayar Bilimleri’nin Nobel Ödülü eş değerinde olan; Abel Ödülü, ACM A.M. Turing Ödülü, Programlamada ACM Ödülü, Fields Madalyası, IMU Abacus Madalyası ve Nevanlinna Ödülü’ne sahip bilim insanlarıyla tanışacak. Ayrıca 200 genç araştırmacı içerisinden sadece 20 araştırmacının seçildiği özel etkinlikte Heidelberg Laureate Forum temsilcileri Doç. Dr. Fernandez ile kariyeri ve bilimsel araştırmaları üzerine röportaj gerçekleştirecek. Bu röportaj, Heidelberg Laureate Forum’un resmi sosyal medya hesaplarından tüm dünyaya yayınlanacak.

DAÜ İkinci Kez Temsil Ediliyor

Heildelberg Laureate Forum’da ödüllü bilim insanları tarafından dersler verilecek. Aynı zamanda etkinlik kapsamında atölye çalışmaları ve tartışma oturumlarının yanı sıra, bölgedeki üniversitelere ziyaretler, genç araştırmacıların birbirleri ve ödüllü bilim insanlarıyla tanışma imkanlarının olacağı çeşitli aktiviteler de düzenlenecek. DAÜ bu prestijli etkinlikte ikinci kez temsil ediliyor. DAÜ Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazım Mahmudov’un tez danışmanlığını yürüttüğü ve 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi Doktora Programı Mezunu Dr. Arzu Ahmadova, 2022 yılında düzenlenen Heidelberg Laureate Forum’da genç araştırmacılar arasında yer almıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2023, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1