banner2
banner34

Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi eğitime DAÜ’de devam ediyor

banner35

Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi eğitime DAÜ’de devam ediyor
banner47

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanlığı’nın koodinasyonu ile Gazimağusa’da bulunan okul binalarının eğitime hazır hale getirilme sürecinde tüm altyapı olanakları ile birlikte kapılarını öğrencilere açtı. DAÜ’nün laboratuvar ve derslikleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullar tarafından kullanıma başlandı. Bu bağlamda, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Gazimağusa Belediyesi iş birliği ile Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda eğitimlerine devam ediyor.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, DAÜ’nün bir devlet üniversitesi olarak başta öğrenciler olmak üzere, halkın da ihtiyaçlarının giderilmesine katkıda bulunmak üzere yoğun bir şekilde çalıştıklarının altını çizdi. Prof. Dr. Hocanın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Tüm paydaşlarımız ve halkımızın katkısı ile yeni dönem başlangıcında, depremden etkilenen ve üniversitemize gelen öğrencilerimizin ihtiyaçları karşılanırken, özellikle Gazimağusa'da bulunan okul binalarının değerlendirilmesi ve eğitime hazır hale getirilmesi süreçlerine ilk günden itibaren aktif destek verilmektedir. Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri bu sabah Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda ders başı yapmıştır. Öğrencilerin laboratuvar ve uygulama derslerinin bir kısmı da DAÜ kampüsünde yürütülmeye başlanmıştır.”

Öğrencileri ve öğretmenleri yerinde ziyaret ederek başarılar dileyen Prof. Dr. Hocanın, deprem felaketinin ardından her konuda dayanışma içinde olduklarını ifade etti ve çocukların eğitim kayıplarının giderilmesi ve güvenli ortamlarda eğitim alabilmelerinin sağlanabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda başta Gazimağusa Belediyesi olmak üzere, tüm kurumlarla iş birliği içerisinde çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

.

banner37

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2023, 18:25
banner48
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1