banner2

Dünya Gıda Programı'nın 200 bin Filistinliye yardımlarını durdurma kararı Gazze'de protesto edildi

banner35

Dünya Gıda Programı'nın 200 bin Filistinliye yardımlarını durdurma kararı Gazze'de protesto edildi
banner45
banner47

Gazzeliler, Dünya Gıda Programı'nın (WFP) haziran ayından itibaren 200 bin Filistinliye gıda yardımını durdurma kararıprotesto etti.

WFP'nin Gazze'deki merkez binasının önünde düzenlenen gösteriye katılanlar, "Yoksulluk arttı, açlık arttı" ve "Ben Filistin vatandaşıyım, gıda güvenliği benim hakkım" yazılı pankartlar taşıdı.

banner37
Gösteriye katılan Abir el-Keylani, AA muhabirine "Tek gıda kaynağımız olan WFP tarafından desteklenen aylık kuponun askıya alındığı bize bildirildi. İş imkanlarının yetersizliği nedeniyle bu kupona çok ihtiyacımız var." dedi.

Gazzeli Muhammed Eşref de "Zor yaşam koşullarıyla mücadele ediyoruz ve can damarımız olan kuponun verilmesini talep etmeye geldik." diye konuştu.

Dünya Gıda Programı (WFP) 11 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, "ciddi" fon sıkıntısı nedeniyle haziran ayından itibaren 200 bin Filistinliye gıda yardımını askıya alacağını, bu sayının da gıda yardımı alanların yüzde 60'ına tekabül ettiğini duyurmuştu.

"WFP'nin herhangi bir fon almazsa ağustos ayından itibaren Batı Şeria ve Gazze Şeridi'ndeki faaliyetlerini tamamen askıya almak zorunda kalacağı" belirtilen açıklamada, WFP'nin bölgedeki gıda ve nakdi yardımlarını sürdürebilmesi için 2023 yılının sonuna kadar 51 milyon dolara ihtiyaç duyduğu kaydedilmişti.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1