banner2

El-sen, akaryakıt ihalesinin iptalini eleştirdi

banner35

banner44
El-sen, akaryakıt ihalesinin iptalini eleştirdi
banner45

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Başkanı Kubilay Özkıraç, akaryakıt ihalesinin iptalini eleştirerek, “Şu anda yakıt tedarik işlemi bu firmadan yapılıyor. Aynı firma ile ihale sonuçlanana kadar devam edilecek. Bu durumda bakan kimi cezalandırıyor? Kuzey Kıbrıs halkını mı? Yoksa ilgili firmayı mı?” dedi.

Konuyla ilhili yazılı açıklamasında, akaryakıt konusunda uluslararası ihaleye çıkılmasının tercih meselesi olduğunu söyleyen Özkıraç, geçen yıl uluslararası ihale yapıldığını fakat ihaleye katılan yabancı firmanın eksik evrak ve yanlış beyanlardan dolayı ihaleden elendiğini ifade etti.

banner37
Bu firma ve bunun gibi firmaların katıldığı ihalelerde pandeminin ‘’Mucbir’’ sebep gösterilerek, yakıtın getirilmesinin gerçekleştirilmeyeceği ve sözleşmenin iptalinin rahatlıkla yapılabileceğinin bilindiğini kaydeden Özkıraç, bu durumda KKTC’nin karanlıkta kalacağını söyledi.

Uluslararası ihaleyle ne amaçladığını bilmediklerini ancak bu durumun “kaos” yaratacağının kesin olduğunu öne süren Özkıraç, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı'ya “enerji sektörü konusunda hiç bir fikri olmadığı için tahminlerde bulunarak spekülatif konuşmalarla kaos ortamı yaratmaya çalışma" eleştirisinde bulundu.

“2016’DAN ÖNCE İHALESİZ ŞEKİLDE FAHİŞ FİYATA KALİTESİZ YAKIT ALINDI”

Açıklamasına “Devletten devlete diye 2016’dan önce ihalesiz kalitesiz yakıt alımları yapıldığını biliyoruz. Geçmişte 55 Dolar’dan alınan kötü yakıttan dolayı tankların dibinde oluşan tonlarca çamur birikintisinin hesabını veren de çıkmadı” şeklinde sürdüren Özkıraç, 2016’dan önce kayıtsız, analizi yapılmadan, fahiş fiyatlarla akaryakıt alındığını savundu.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1