banner2
banner34

El-Sen’den Arıklı’ya eleştiri

banner35

El-Sen’den Arıklı’ya eleştiri
banner46
banner47

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Genel Sekreteri Ahmet Tuğcu, özerk bir Kıb-Tek için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurguladı.

Tuğcu, yazılı açıklamasında, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’yı Kıb-Tek’e zarar verecek açıklamalar yapmakla suçladı.

banner37
Ahmet Tuğcu, Arıklı’nın anlattığı projeleri “rüya” diye nitelendirerek, “Biri Sayın Arıklı’yı rüyasından uyandırsın” ifadesine yer verdi.

Erhan Arıklı’nın “AKSA ile sözleşme yenilenmesinin durdurulduğu, enterkonnekte sistemi içermeyen anlaşma imzalanmayacağı” açıklaması yaptığını belirten Tuğcu, kabloyla ilgili fizibilite çalışması yapılıp yapılmadığı, kablonun maliyetinin ve elektrik fiyatlarının ne olacağı sorularına cevap istedi.

Teknecik elektrik santralinin halktan alınan katkı paylarıyla kurulduğunu, maliyetlerin ucuzlaması, enerji arz güvenliğinin sağlanması, halka daha ucuz elektrik satılması ve özerk bir Kıb-Tek için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayan El-Sen Genel Sekreteri Ahmet Tuğcu, Bakan Arıklı’ya şu soruları da yöneltti:

“ENTSO-E’nin ne olduğunu biliyor musunuz? Kıb-Tek’te sorumlu bakanken Kıb-Tek’i zarara uğrattınız mı? AKSA'ya bugüne kadar kira bedeli adı altında ödediğimiz para ile Teknecik santral bünyesine kaç tane santral kazandırılır, biliyor musunuz ?”

banner48
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim unal
İbrahim unal - 1 yıl Önce

Elsen açıklasi lafazanlik sayın ariklinin girişimleri kibtekteki usulsüzlükler su ustune çıktı senelerdir lafazanlikla hizmet eden kibtek düzgün çalışsa idi bir sürü burikim ve ucuz elektirik hizmeti yapardı yeter kendi badiretsizliginizi sayın arikliya yüklemeye calismaniz

banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1