banner2
banner34

Erdoğan'dan Kıbrıs açıklaması!

Erdoğan, partisinin Ankara’daki Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen genişletilmiş il başkanları toplantısında son gelişmeleri değerlendirdi.

Erdoğan'dan Kıbrıs açıklaması!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara’daki Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen genişletilmiş il başkanları toplantısında son gelişmeleri değerlendirdi.

banner37
Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Doğu Akdeniz’deki meşru haklarımızı engellemeye yönelik akıl dışı girişimler Avrupa’ya karşı tereddütlerimizi arttırıyor” dedi.
Doğu Akdeniz’de uluslararası hukukun gerektirdiği adımı atmakta kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan, “Kıbrıs’ta biz sıradan bir ülke değiliz, garantörüz” uyarısında bulundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Türkiye Avrupa Birliği ilişkilerine de değindi.
“AB verdiği sözleri yerine getirmedi” diyen Erdoğan, Türkiye hala Avrupa’nın en yakın, en güçlü, en karlı, her bakımdan potansiyeli en yüksek dost adayı olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Öyle de kalmak istiyoruz. Yeter ki Avrupalıların da aynı niyette olduğunu görelim. Bize bir adım gelene biz on adım gideriz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1