banner2

Erhürman: Arıklı ile Çavuşoğlu arasında başlayan kavga, bugün sahaya taşındı

banner35

banner44
Erhürman: Arıklı ile Çavuşoğlu arasında başlayan kavga, bugün sahaya taşındı
banner45

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından dünkü meclis oturumunda Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu gerginliğinin bugün sahaya yansıdığını ve sonunda buda oldu diyerek paylaşımda bulundu.

Dünkü meclis oturumunda yaşanan olayda Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve etrafı Jeoloji ve Maden Dairesi tarafından tellenen arazinin “özel şirketlere verilmeye” çalışılmasına, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu sert tepki gösterdi.

CTP Girne Milletvekili Fazilet Özdenefe’nin konuyu mecliste gündeme getirmesinin ardından, kürsüye gelen Başbakan Yardımcı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, “Yaptığımız iş yasal” dedi. Arıklı, telli arazi dahil, bölgenin tamamının özel şirketlere parselleneceğini söyledi.

Sürpriz bir şekilde meclis salonuna giren Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Erhan Arıklı’nın girişiminin “peşkeş” olduğunu belirterek, “Buna izin vermeyeceğim. Şimdi bölgeye gidip, peşkeş amaçlı çakılan ölçü kazıklarını söküp atacağım” dedi.

banner37
Yeniden kürsüye gelen CTP Milletvekili Özdenefe, “Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Kabinenin bir bakanı, diğerini peşkeşle suçluyor. Bu kabul edilecek bir durum değil. Toplum önünde, kabine adına büyük bir utanç” dedi.

Erhürman;

Bu "hükumet" döneminde sonunda bu da oldu. Bir arazi için dün Meclis'te Sn. Arıklı ile Sn. Çavuşoğlu arasında başlayan kavga, bugün sahaya taşındı. İki bakanlık birbirine girdi.

Bu ülkede hala bir hükumet varmış gibi davranmaya/konuşmaya çalışanlar bu rezaletin farkına varmak için daha ne görmeyi bekliyorlar!!!

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 12:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halit kondo
Halit kondo - 3 hafta Önce

Aaaaaaaaaaaaaah memleketim aaaah biri bok biri sillarga

banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1