banner2

Erhürman, istifasını sunacak

"yeni dönemin ülkemiz için hayırlı olsun"

Erhürman, istifasını sunacak

Başbakan Tufan Erhürman HP Parti Meclisi’nin hükümetten çekilme kararının ardından bugün saat 10.00’da hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya vereceğini açıkladı.

7 Ocak 2018 erken genel seçiminin ardından Tufan Erhürman’ın Başbakanlığında 2 Şubat 2018’de kurulan CTP-HP-TDP-DP Koalisyon Hükümeti, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda 16 Şubat’ta oy çokluğuyla güvenoyu almıştı. Oylamada, hükümet için 27 kabul, 22 ret oyu kullanılmış, 1 kişi de oylamaya katılmamıştı.

4’lü koalisyon hükümeti şu isimlerden oluşuyordu:
“Başbakan Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay , Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit , Maliye Bakanı Serdar Denktaş , İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars , Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan , Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami , Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu , Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali , Sağlık Bakanı Filiz Besim , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ”

Tufan Erhürman’ın dün yaptığı açıklama şöyle:

 “Az önce yapılan açıklamaların hemen ardından Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştüm. Ülkemizin bir an önce yönetsel istikrara kavuşmaya ihtiyaç duyduğu bu dönemde yeni hükümetin kurulmasına ilişkin çalışmaların gecikmeden başlamasının sağlanması amacıyla yarın sabah saat 10:00'da istifamı Sayın Cumhurbaşkanı'na sunacağım. Görev süremiz içerisinde birlikte çalıştığım bakan arkadaşlarıma, kıymetli bürokratlarımıza, milletvekillerimize, destek veren, katkı koyan, eleştiri yapan herkese teşekkür ederim. Halkımıza sevgi ve saygılarımı sunar, yeni dönemin ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 05:54
banner9
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1