banner2

Etiyopya'da en az 150 kişi açlıktan öldü

banner35

banner44
Etiyopya'da en az 150 kişi açlıktan öldü
banner45
banner46
banner47

Kolombiya'da ortaya çıktığı düşünülen ve Güney Amerika'da yayılan Mu varyantının geçtiğimiz günlerde Türkiye'de de görüldüğünün ortaya çıkmasının ardından korkutan haber ABD'den geldi.

Hawaii ve Alaska da dahil olmak üzere Mu varyantı ABD'nin 49 eyaletinde görüldü. Nebraska ise henüz Mu varyantının görülmediği tek eyalet olduğu öğrenildi. Ayrıca Mu varyantının 384 vaka ile en çok Kaliforniya'da görüldüğü ortaya çıktı.

Hindistan'da ortaya çıkan Delta varyantına göre daha bulaşıcı olan Mu varyantının aşılara karşı direnç gösterip göstermediği ise henüz bilinmiyor ve bu durum tüm dünyayı daha da telaşlandırıyor.

banner37
Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü, Mu varyantının, diğer Covid-19 varyantlarına göre daha bulaşıcı olma özelliğinden dolayı takibe alındığını açıkladı. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci de sağlık yetkililerinin Mu varyantı üzerinde 'yakın bir inceleme' sürdürdüklerini söylemişti.

VAKALAR GEÇEN YILA GÖRE YÜZDE 300 ARTTI

ABD'de geçtiğimiz günlerde kutlanan İşçi Bayramı'nın Covid-19 vakalarında artışa neden olduğu düşünülüyor. Johns Hopkins Üniversitesine göre, Covid-19 vakalarının geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 300 arttığı belirtiliyor.

Ülkenin çoğu eyaletinde Covid-19 vakalarında artış devam ederken, son 4 haftada Covid-19'a yakalananların sayısı 4 milyonun üzerine çıktı.

Geçen hafta, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Dr. Rochelle Walensky, aşısız Amerikalılara hafta sonuyla birleşen 3 günlük İşçi Bayramı tatili için seyahat etmemelerini tavsiye etmiş ve aşılanmış olanları da bu dönemde seyahat etmenin riskli olabileceği konusunda uyarmıştı.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1