banner2
banner34

Gardiyanoğlu: Çalışma hayatını güvence altına alacağız

banner35

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, çalışma hayatını güvence altına almak için çok ciddi tedbir ve standartlar getireceklerini söyledi.

Gardiyanoğlu: Çalışma hayatını güvence altına alacağız
banner46
banner47

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, çalışma hayatıgüvence altına almak için çok ciddi tedbir ve standartlar getireceklerini söyledi.

Gardiyanoğlu, Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu heyetini kabul etti.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Genç İş insanları Derneği Başkanı Orhan Gavani konuşmasında, oldukça aktif bir dernek olduklarını belirterek yeni bir vizyonla beraber toplumu çağdaş bir seviyeye taşıyacak projelerin yer alacağı bir döneme girdiklerini belirtti. Gavani, uygun noktalarda devletten destek beklediklerini dile getirdi.


Gardiyanoğlu

banner37
Bakan Gardiyanoğlu da konuşmasında, ülkedeki en önemli sorunlardan birinin kayıt dışılık olduğunu belirterek, bu konuda ciddi tedbirlerin yolda olduğunu kaydetti.

Çalışma affı çıkarılacağını kaydeden Gardiyanoğlu, işverenin ön onayıyla başvuru yapılacak af sonrası, Çalışma Dairesi’nin denetimlere başlayacağını vurguladı. Gardiyanoğlu, affa rağmen hâlâ kayıt dışı işçi çalıştıran işverenlere yasadaki cezai yaptırımın uygulanacağını dile getirdi.

Diğer bir önemli sorunun haksız rekabet olduğunu kaydeden Gardiyanoğlu, “Görevini layıkıyla yapan tüm çalışanlarına özlük haklarını veren düzgün iş insanları olduğu gibi hijyenik koşullarda olmayan veya kişinin ülkeye çalışmak için geldiği alanın dışında çalıştırıldığı ortamları da üzülerek görmekteyim. Çalışma hayatını ve çalışanı güvence altına almamız gerekiyor. Bazı standartlarla beraber, çok ciddi tedbirler getiriyoruz” dedi.

banner48
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1