banner2

Genç çevre liderleri ilk saha eğitimine Geçitköy’de başladı

banner35

banner44
Genç çevre liderleri ilk saha eğitimine Geçitköy’de başladı
banner45

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin Orman Dairesi ile birlikte yürüttüğü “Genç Çevre Liderleri Projesi” kapsamında, 15 Çevre Lideri adayı gençle gönüllü eğitmenlerin, Geçitköy Barajında çalışmalara başladıkları bildirildi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi ile  Orman Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, gençlere doğayı, ormanları, bitki ve ağaçları sevdirmek ve gelecekte ormanları ve çevreyi koruyan bitkilere sahip çıkan bireyler olmalarını hedefleyen çevre projesi sahada ilk eğitimini tamamladı.

banner37
Dr. Muhammed Alshanableh, Psikolog Seda Oruç, Mehmet Osmanlılar, Veteriner Su Evsal ve Endemik Bitkiler Uzmanı Mustafa Kemal Meraklı’nın destekleri ile, geçen hafta sonu gençlere bilgiler yerinde aktarıldı.

İlk Yardım eğitimi ile başlayan süreçte doğada olası riskleri oluşturabilecek bayılma, boğulma, alerjik durumlar, yılan veya hayvan ısırıklarıkırıklar ve yanma durumunda ilk müdahalede neler yapılabileceği uygulamalar ile aktarıldı. Güneş çarpması, soğuk yaralanmaları, şeker hastalığı ve burun kanaması hakkında da çözümler öğretildi.

İlk yardım eğitimini takiben gençlere ‘Geçitköy Barajı’ hakkında genel bilgi verilerek yürüyüş yapıldı. Mustafa Kemal Meraklı ise gençleri Alıç gibi endemik bitkilerle tanıştırdı.

Saha eğitimleri 16 Ekim’de devam edecek. 

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1