banner2

Girne'de denize girmek isteyen vatandaşlardan para istendi

Girne'de denize girmek isteyen vatandaşlardan para istendi, polis devreye girdi

Girne'de denize girmek isteyen vatandaşlardan para istendi

İşte Beleşe Deniz: Plajlar Halkındır hareketinin yaptığı açıklama;

Deniz Kızı'nın girişinde polis arabası. Neden mi? Çünkü yurttaşların plaja girişini engellemek anayasaya aykırı olduğu kadar aynı zamanda da SUÇ.

Siz de ilgili bölge karakolunu arayarak polisi çağırabilirsiniz.

Girne Polis Müdürlüğü: 0 (392) 815 21 25
Lapta Karakolu: 0 (392) 821 85 12
Esentepe Karakolu: 0 (392) 823 6322

Gelip ifade verin şimdi gelemeyiz denirse süregelen bir suç işleme durumu olduğundan gelmeleri gerektiği aksi takdirde basında ve açılacak hukuk davasında bundan söz edileceği bilgisini vererek gelmelerinde ısrarcı olabilirsiniz. Suçu tanımlayan ilgili madde aşağıdadır. Burası özel mülk denecek olursa, koçan getirip ıspatlasınlar, çünkü biliyoruz ki Deniz Kızı, Escape gibi yerler özel mülk değil devletten kiradır...

PLAJLARIN KULLANIM VE DENETİMİ YASASI
Madde 4: Yurttaşların Plajlara girişinin engellenmeyeceği ve ücrete bağlı tutulmayacağı

(1) Yurttaşların Plâjlara girmesi kimse tarafından engellenemez.

(2) Plâjlara girişte yurttaşlardan herhangi bir ad ve koşul altında ücret talep edilemez.

(3) Yukarıdaki (1)'inci ve (2)'inci fıkra kurallarına aykırı davranışta bulunan plaj, plaj işletmecisi veya sahibi bir suç işlemiş olur ve mahkumiyeti halinde 25,000,000 -.TL (Yirmibeş milyon Türk Lirası)'na kadar para cezasına veya, bir yıla kadar hapis cezasına veya her iki cezaya birden çarptırılabilir ve sözkonusu işletme de, mahkeme kararı ile kapattırılabilir.

(4) Yukarıdaki (1)‘inci ve (2)‘nci fıkralarda öngörülen kurallar, plâjın ve plâja giden yolun mülkiyetinin gerçek veya tüzel bir kişiye ait olması halinde uygulanmaz.

(5) Mülkiyeti devlete ait olan plâjlar, gerçek veya tüzel kişilerin işletmesine verilmiş ve/veya tahsis edilmiş veya kiralanmış olmaları halinde, yukarıdaki (1)‘inci ve (2j‘nci fıkralarda öngörülen kurallara bağlıdır.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1