banner2
banner34

Harmancı: “Kurumsal ve karşılıklı saygıya dayalı iş birliğine önem veriyoruz”

Harmancı: “Kurumsal ve karşılıklı saygıya dayalı iş birliğine önem veriyoruz”
banner45

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Türkiye’deki belediyelerle kurumsal birliğinin geliştirilmesi yönünde girişimleri çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yerel yönetimlerden sorumlu isimlerinden İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ve Giresun Milletvekili Necati Tığlı ile bir araya geldi.

LTB'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’deki belediyeler ile Kıbrıs’taki belediyelerinin kurumsal ve karşılıksaygıya dayalı iş birliğinin önemine vurgu yapılan görüşmede, bu yönde atılacak adımların yararlı sonuçlar getireceği belirtildi.

banner37
Görüşmede, hizmet odaklı projeler konusunda aktif işbirliğinin sağlanabilmesi konusunda ilerleme kaydedilmesi, bu yönde özellikle başkent Lefkoşa’nın kardeş belediyeleri ile diyaloğunun daha ileriye götürülmesinin sağlanmasının ele alındığı kaydedildi.

Mehmet Harmancı, konuyla ilgili açıklamasında, kurumsal ve karşılıklı saygıya dayalı iş birliğine önem verdiğini kaydetti.

Ülkede ve Türkiye’de son dönemlerde yaşanan siyasi gelişmelerin de ele alındığı görüşmede Harmancı iki ülke yerel yönetimlerinin kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi yönündeki çabaları için Tığlı ve Karabat’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1