banner2
banner34

İki kız öğrencisini mesajla taciz ettiği iddia edildi

İki kız öğrencisini mesajla taciz ettiği iddia edildi
banner45
banner46

Lefkoşa‘daki bir ortaokulda öğretmen olarak görev yapan 34 yaşındaki Mustafa Yağcıoğlu, 15 ile 16 yaşındaki iki kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla yeniden Girne Kaza Mahkemesi‘ne çıkarıldı. “Cinsel Taciz” ve “Elektronik Haberleşme Yasası’nı İhlal” suçlamalarıyla 3 gündür tutuklu olan zanlı teminat duruşmasına çıkarıldı.

banner37
Mahkemede olguları anlatan polis, zanlının telefonunda yapılan incelemede eski öğrencilerinden 15 yaşındaki B.B ile cinsel içerikli yazışmaların bulunduğunu belirtti. Zanlının, öğrencisiyle olan konuşmasında konunun cinselliğe gelmesine engel olmadığının saptandığını söyleyen polis, “Anal pircing nasıl olur bilmiyorum ama…” şeklinde yazışmalar bulunduğunu belirtti.

Polis, zanlının ayrıca, özel ders verdiği 16 yaşındaki kız öğrenci ile aralarında geçen mesajlaşmalarda da “tanga, sütyen, popo” gibi kelimelerin de geçtiğini, “Tanga giyer misin?” gibi cinsel içerikli sorular ve konuşmalar yaptığını kaydetti. Zanlının öğrencilere herhangi bir fiziksel teması veya fiziksel tacizi bulunmadığını belirten polis, iki gönüllü iki ifade suçunu kabul ettiğini aktardı. Polis, soruşturmanın tamamlandığını, zanlının Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından açığa alınacağını belirterek, teminat talep etti. Zanlının avukatı ise müvekkilinin gönüllü değil psikolojik baskı altında ve çok yorgun olduğu bir saatte ifadesinin alındığını savundu.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel, zanlının, 200 bin TL nakit teminat, 2 milyon TL şahsi kefalet ve KKTC vatandaşı iki kişinin 1’er milyon TL kefalet imzalaması, haftada 2 gün en yakın polis karakoluna ispatı vücutta bulunması şartlarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2024, 14:18
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1