banner2

İzcan, Leyen'in Kıbrıs konusundaki açıklamalarını selamladıklarını açıkladı

banner35

banner44
İzcan, Leyen'in Kıbrıs konusundaki açıklamalarını selamladıklarını açıkladı

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, AB Komisyonu Başkanı Ursula Van Der Leyen’in, “AB olarak Kıbrıs’ta iki devletli bir çözümü asla kabul etmeyeceğiz. Erdoğan’a mesaj gönderildi, bizzat kendim söyledim” şeklindeki açıklamasını selamladıklarını belirtti.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, “Erdoğan’ın 20 Temmuz’da Kıbrıs’a yapacağı ziyaretin önemli olduğunu ve yeni oldubittilerle karşılaşılabileceğini” savunarak, her türlü ayrılıkçı politika karşısında top yekün ses vereceklerini söyledi.

banner37
AKP- MHP iktidarının kendi çıkarlarını korumak için Kıbrıs’ı bir pazarlık kozu olarak kullandığını dile getiren İzcan, “Kıbrıs Türk toplumu şantaj unsuru olamaz” dedi.

“Türkiye Gümrük Birliği ve diğer konularda AB’ye karşı olan yükümlülüklerini yerine getirmelidir” diyen İzzet İzcan, halkın Kıbrıs’ın kuzeyindeki AKP temsilcilerinin taksimci söylemlerine itibar etmemesini istedi.

KKTC’nin tanınmasının söz konusu olmadığını iddia eden İzcan, "Maraş ve diğer konularda provokasyonlar yapılarak Kıbrıs Türk toplumunun çıkarlarına zarar verildiğini" öne sürdü.

Geleceğin federal birleşik Kıbrıs’ta olduğunu belirten İzzet İzcan, tüm federalist güçleri bir çatı altında mücadele etmeye çağırdı.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1