banner2
banner34

Katiliyle aynı mezarlıkta yatacak

banner35

Eşinin beylik tabancasından çıkan kurşunlarla yaşamı son bulan Ayşe Yalçın ile eşini vurduktan sonra kendi canına da kıyan Kemal Yalçın, dün ikindi namazının ardından iki ayrı törenle aynı mezarlığa defnedildi.

Katiliyle aynı mezarlıkta yatacak

 

Tatlısu’da önceki gece tartıştığı eşi Ayşe Yalçın’ı tabanca ile öldürdükten sonra kendini de vurarak ağır yaralanan polis memuru Kemal Yalçın, tedavi görmekte olduğu Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde dün sabah saat 08.00 sıralarında yaşamını yitirdi.

Yaşamlarının 20 yılını beraber geçiren Ayşe- Kemal Yalçın çifti, sonsuzluğa da beraber uğurlandı.

Yalçın çifti, dün Tatlısu Camisi’nde kılınan ikindi namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.

40 dakika ara ile sonsuzluğa uğurlandılar

Ayşe ve Kemal Yalçın için iki ayrı cenaze töreni düzenlendi.

Tatlısu Camisi’nde kılınan ikindi namazının ardından önce Ayşe Yalçın için cenaze namazı kılındı.

Ayşe Yalçın toprağa verildikten 40 dakika sonra da Kemal Yalçın’ın cenaze namazı kılındı.

Yan yana defnedilmediler

Yalçın çiftinin cenazelerinde aileler arasında herhangi bir gerginlik yaşanmazken Yalçın çiftinin yan yana defnedilmemesi dikkat çekti.

Kemal Yalçın, eşi Ayşe Yalçın’ın kabrinin 20 metre ilerisine defnedildi.

Gözyaşları sel oldu

Her iki cenaze töreninde de Yalçın ailesinin yakınlarının gözyaşları sel oldu.

Ayşe Yalçın’ın cenazesine annesi sağlık sorunları nedeni ile uzun süredir yoğun bakımda tedavi gördüğünden kızının cenazesine katılamadı. Bir süredir beyin kanaması nedeni ile tedavi görmekte olan ve kızının cinayete kurban gittiği gün hastaneden taburcu olan babası ise dostlarının yardımı ile mezarlığa geldi.

Yaşlı adam, kızının cenazesinde yakınlarından destek alarak güçlükle ayakta durdu.

Yalçın çiftinin kızları ise yapılan sakinleştirici iğnelerle ayakta durdu.

Yalçın çiftinin cenazesine, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, Kemal Yalçın’ın mesai arkadaşları, köy halkı ve Yalçın ailesinin çok sayıda seveni katıldı.

Bölge halkı hala şaşkın

Tatlısu’da önceki gece yaşanan Ayşe Yalçın cinayeti dün ülke gündeminde ilk sırada yer alırken bölgede şok etkisi yarattı.

Havadis, dün bölgeyi ziyaret etti, köy halkı ile konuştu. Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve Yalçın ailesini tanıyan köy halkından bazı kişiler, Kemal Yalçın’ın oldukça güler yüzlü ve yardımsever bir kimse olduğunu belirterek yaşanan olay karşısında şaşkınlık içerisinde olduklarını kaydetti.

Köy halkından bazı kişiler de Kemal-Ayşe Yalçın çiftinin sık sık tartıştığını ancak çiftin arasındaki tartışmaların cinayet boyutuna taşınmasını kimsenin beklemediği bir olay olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1