banner2
banner34

Korkunç cinayeti itiraf etti

banner35

Polis, 45 yaşındaki Zehra Sorver cinayetinin zanlılarından biri olan 17 yaşındaki oğlunun itirafını içeren ifadesini mahkeme salonunda anlattı

Korkunç cinayeti itiraf etti

 

Alayköy’de hunharca öldürülen Zehra Sorver’in ölümü ile ilgili tutuklanan Levent Sorver ve 17 yaşındaki oğlu aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Polis, alınan ek 5 günlük tutukluluk süresinde derinleştirdiği soruşturmada, Zehra Sorver’in 17 yaşındaki oğlu, önceki gün polise gönüllü ifade verdi ve suçunu itiraf etti.

Yeni tanıklara ulaşan polis, 40 kişinin ifadesine başvurdu, yeni kamera görüntüleri ve olay yerinde birçok kanıta ulaştı.

Bulunan delillerin, baba ve oğlunu işaret ettiğine dikkati çeken polis soruşturmanın büyük titizlikle yürütüldüğünü belirtti.

Zanlı Levent Sorver ve oğlu dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Cinayet duruşmasında zanlıların avukatı Ali Hidayet hazır bulundu.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar,  soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirterek zanlıların 8’er gün daha poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.

“Vicdan azabı çekiyorum”

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Müfettiş Muavini Emirali Gürler,  mahkemede verdiği ifadede, zanlı Levent Sorver ve 17 yaşındaki oğlunun Alayköy’de işlenen cinayetle ilgili tutuklandığını anlattı.

Müfettiş Muavini Emirali Gürler, Zehra Sorver’in Alayköy’de Namık Kemal Sokak No: 2 adresinde 14 Haziran tarihinde 12.00 ile 16.00 saatleri arasında boğazı sıkılıp, başı yere vurulduktan sonra öldürülme esnasında veya sonrasında tuz ruhu içirildiğini tespit edildiğini anımsattı.

Gürler, alınan 5 günlük tutukluluk süresinde öldürülen Zehra Sorver’in oğlunun 27 Haziran’da “Vicdan azabı çekiyorum” diyerek gönüllü ifade verdiğini belirtti.

Baba oğul suçu birlikte işledi

Gürler, ifadenin esasına girmeden,  17 yaşındaki M.C.A.’nın gönüllü ifadesinde suçu 17 Haziran tarihinde babası ile birlikte işlediklerini itiraf ettiğini kaydetti.

Olay mahallinde toplanan delillerin hem Türkiye hem de KKTC’de laboratuarda incelendiğini kaydeden Gürler, zanlıların cep telefonları dökümlerinin de beklendiğini belirtti.

Cezai sorumluluğu var

Soruşturmayı yürüten Müfettiş Muavini Emirali Gürler, cinayete kurban giden Zehra Sorver’in kıyafetlerinin çöp konteynırında bulunduğunu, olay yerinde görevli polisler tarafından yapılan incelemelerde zanlıları suça bağlayıcı yeni deliller bulduklarını ifade etti.

Zanlıların ifadelerinde olay günü bazı yerlere gittiklerini söylediklerini kaydeden polis, zanlıların geçtiği güzergâhlara ait kamera görüntülerinin de incelendiğini söyledi.

Zanlıların hem doktor kontrolünden hem de Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde muayeneye götürüldüğünü belirten polis, 17 yaşındaki zanlının cezai ehliyeti olduğunu belirtti.

Soruşturma memuru, işlenen suçun müebbet hapis öngördüğünü alınması gereken bir çok tanık ifadesi olduğunu belirterek zanlıların 8’er gün daha poliste tutuklu kalmaları talebinde bulundu. 

kaynak:Devrim DEMİR-HAVADİS

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1