banner2
banner34

KTOEÖS ve KTÖS yarın Lefkoşa merkez okulları ve AÖA’da greve gidecek

KTOEÖS ve KTÖS yarın Lefkoşa merkez okulları ve AÖA’da greve gidecek
banner45
banner46

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), yarın İlköğretim, Ortaöğretim ve Mesleki Teknik Öğretim dairelerine bağlı tüm Lefkoşa merkez okulları ve Atatürk Öğretmen Akademisi’nde (AÖA) 08.00-13.00 saatleri arasında grev yapılacağını açıkladı. İki sendika, saat 10.00’da ise Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği ve Başbakanlığa siyah çelenk konulacağını bildirdi.

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem ve KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, bugün yapılan grev ve eyleme katılan tüm öğretmenlere teşekkür edilerek, yoğun katılımla gerçekleşen eylemde öğretmenlerin iradesini ortaya koyduğu belirtildi.

banner37
“Hükümet mensuplarının ve Eğitim Bakanı'nın tutum ve tavırlarında değişiklik olmadığını ve almış oldukları talimatlarla saldırılarını devam ettirdiklerini gördük” denilen açıklamada, “okullarda ve eğitimde devam eden bu kadar sorun varken öğretmene saldıran ve kaosa oynayan anlayışın niyetinin algılandığı” savunuldu.

“Eylem sonrası konuyu değerlendiren Yönetim Kurulu’nun, öğretmenden aldığı güçle öğretmene, öğretmenin yasal haklarına ve sendikalarına karşı saldırılara direnmeye devam etme kararı aldığı” ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu bağlamda sürdürdüğümüz mücadelede yarın İlköğretim, Ortaöğretim ve Mesleki Tekniğe bağlı tüm Lefkoşa merkez okulları ve Atatürk Öğretmen Akademisi saat 08.00-13.00 arası grev ve eylemde olacaktır. Saat 10.00’da Elçiliğe ve Başbakanlığa siyah çelenk konulacaktır.”

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1