banner2

KTÖS: Okullarda covıd-19 testlerinin sınırlı yapılması için baskı yapılıyor

banner44
KTÖS: Okullarda covıd-19 testlerinin sınırlı yapılması için baskı yapılıyor
banner45
banner46

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Covid-19 test kitlerindeki fiyat artışından dolayı Maliye ve Sağlık Bakanlıklarının temas takip ekiplerine okullardaki testleri sınırlı sayıda yapmaları için baskı yaptığını öne sürdü. 

banner37
KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, yazılı açıklamasında, Covid-19 ile mücadelede teste parasız ulaşma imkanı yaratmanın hastalığın yayılmasının önlenmesinin en önemli adımı olduğunu belirtti. Elcil, çocukların kendi uyguladığı testlerle başarı elde eden ülke örnekleri varken, mali kaynak gerekçe gösterilerek okullarda test sayılarını sınırlı tutmanın hastalığa davetiye çıkarmak olduğunu söyledi.

Bu durumun hükümetin seçimden başka derdi olmadığını ve okul, öğretmen ve çocukları düşünmediğinin göstergesi olduğunu ileri süren Elcil, “Bilinmelidir ki, okullarda yaşanan her vaka sizin ihmalinizin ve düşüncesizliğinizin eseridir. Bu halk sizi saltanat süresiniz, yandaşlarınıza kaynakları aktarasınız diye oraya oturtmadı. Sizin sorumsuzluğunuzun cezasını çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin çekmesine asla izin vermeyeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1