banner2
banner34

KTÖS'ten CTP ve TDP'nin meclis genel kuruluna katılmama kararına destek

banner35

banner44
KTÖS'ten CTP ve TDP'nin meclis genel kuruluna katılmama kararına destek
banner45
banner46
banner47

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ve Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP) Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde yapacağı konuşma sırasında genel kurula katılmama kararına destek bildirdi. 
KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, konuyla ilgili açıklamasında, “Türkiye’deki seçim kampanyasını Kıbrıs’ta başlatarak Kıbrıs sorununu Türkiye seçimlerinde malzeme olarak kullanma” eleştirisinde bulundu.

banner37
Elcil, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahaleyle Kıbrıs Türkü’nün iradesine saygısızlık yapılmasını protesto için genel kurula katılmama kararı alan CTP ve TDP’ye yönelik saldırıların da bilinen odaklar tarafından başlatıldığını ileri sürdü.
Adanın kuzeyinde kurdurulan ve düğmeye basılınca konuşan güdümlü sivil toplum örgütü görünümündeki örgütlerin doğal olarak bu konu ile ilgili tepki verdiğini iddia eden Elcil, şöyle devam etti:
“Bugünler için beslenen ve desteklenen örgütlerin güdümlü hareketler ve açıklamaları yıllardan beri alışık olduğumuz girişimlerdir.  KTÖS önüne gelip protesto yapan yobazlar da, Afrika Gazetesi’ne linç eylemine girişenler de, zaman zaman din eğitimi adı altında şeriat talebinde bulunanlar da, bayrağı örtü yapıp her türlü usulsüzlüğe bulaşanlar da, bu güruhtur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1