banner2

KTTO: KIB-TEK akar yakıt alım ihalelerini endişe ile izlemekteyiz

banner35

banner44
KTTO: KIB-TEK akar yakıt alım ihalelerini endişe ile izlemekteyiz

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, KIB-TEK akar yakıt alım ihaleleri konusunda ihalelerin şeffaf bir süreçle sonlandırılmasının gerktiğini fakat  akaryakıt ihalesi ile ilgili tartışma ve gelişmelerin endişe verici olduğunu dile getirdi.

KTTO'dan yapılan açıklama şöyle

KKTC’deki en önemli kamu alımlarından biri olan Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) akaryakıt ihalesi ile ilgili tartışma ve gelişmeleri endişe ile izlemekteyiz.

banner37
Hepimizin bildiği gibi, böylesi büyük alımların şeffaf ihaleler yoluyla yapılması; kamu kaynaklarının korunması, yolsuzluk iddialarının önlenmesi ve sonuçta halkın daha uygun koşullarda hizmet alabilmesi için temel bir gerekliliktir.

Bu bağlamda, Kıb-Tek akaryakıt ihalesinin şeffaf bir süreçle sonlandırılması ve akaryakıt ihtiyacının böylece karşılanması hepimizin çıkarına olacaktır.

Daha önce birkaç kez ertelenmiş bulunan Kıb-Tek akaryakıt ihalesinin en erken zamanda, şeffaf bir süreç ile sonuçlandırılmasını ve Kıb-Tek’in en uygun yakıtı, piyasa koşullarının olanaklı kıldığı en uygun fiyata temin etmesinin yolunun açılmasını bekliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1