banner2
banner34

KTTO’dan Türkiye’deki deprem felaketiyle ilgili başsağlığı mesajı

KTTO’dan Türkiye’deki deprem felaketiyle ilgili başsağlığı mesajı
banner45

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Türkiye’deki deprem felaketiyle ilgili başsağlığı mesajı yayımladı.

Mesajda “Pazarcık merkezli büyük deprem felaketi ile ilgili gelişmeleri endişe ve üzüntü ile izliyoruz. Deprem felaketi ile karşılaşan yerlerdeki insanlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletirken, hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz” denildi.

banner37
Depremin, insanlığın ve dayanışmanın sınandığı afetlerden biri olduğuna vurgu yapılan açıklama şöyle sürdü:

“Depreme karşın hayata tutunabilmek ancak ve ancak dayanışma sayesinde mümkün olmaktadır. Türkiye halkı, bu dayanışmanın önemini bilmekte gerek kurtarma faaliyetlerinde gerekse deprem bölgelerinde yardım ulaştırmada başarılı işler yapmaktadır. Kıbrıs Türk halkı, deprem felaketinin duyulmasından hemen sonra gösterdiği tepki ile dayanışmanın en güzel örneklerini sergilemeye başlamıştır. Kayıplarımız yüreğimizi dağlarken Türk halkının dayanışması acımızı biraz olsun hafifletmekte ve bizi gururlandırmaktadır.

Kıbrıs Türk halkı, bu depremde acıları çok yakından hissetmiştir. Enkaz altında kalan yurttaşlarımızın kurtarılması mücadelesini yakından izliyoruz. Mahallemizde, iş yerlerimizde birlikte olduğumuz arkadaşlarımızın deprem bölgelerindeki yakınlarından haber almasını aynı heyecan ve duyarlılıkla takip ediyor; kayıplarının acısını içimizde hissediyoruz.

Türk halkı, bu acı günleri de tevekkül ve dayanışma ile atlatacaktır. Kıbrıs Türk halkı, her zaman yanında bulduğu Türkiye halkı ile dayanışmasını artırarak devam ettirecektir. Acımız büyüktür. Hepimizin başı sağ olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1