banner2
banner34

LTB, yardım kampanyasına Dayanışma Dükkanı ile devam ediyor

LTB, yardım kampanyasına Dayanışma Dükkanı ile devam ediyor
banner45
banner46

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Türkiye’de yaşanan deprem felaketi sonrasında yardım kampanyasını ülkeye gelen ihtiyaçlı depremzedeler için Dayanışma Dükkanı ile devam ettirdiğini açıkladı.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, Aralık 2021-Mayıs 2022 döneminde açlıkla mücadele etmek zorunda kalan yurttaşların hayatını bir nebze kolaylaştırmak için oluşturulan “Paylaşım Bakkalı’nı yeni ihtiyaçlar çerçevesinde “Dayanışma Dükkanı” olarak yeniden düzenlediği bildirildi.

Bu kapsamda kıyafet ve gıdaların toplanma noktası olarak Yenişehir’de bulunan Dayanışma Merkezi binası (eski belediye binası) olarak belirlenirken, mesai saatleri boyunca açık olan merkez binası ülkeye gelen depremzedelerin yasal prosedüre uygun şekilde yardımlarını alabileceği nokta olarak da hizmet verecek.

Dayanışma Merkezi’nde toplanacak yardımların yanında yurttaşlar, üç farklı yöntem ile maddi katkı sağlayabilecekler.

banner37
//www.lefkosabelediyesi.org web sitesinde yer alan “Katkı Yap” alanında bulunan Dayanışma Dükkanı’ndan, Iphone kullanıcıları için AppStore ve Android kullanıcıları için Play Store’da bulunan “LTB Online” mobil uygulamasındaki “Dayanışma Dükkanı” alanından kredi kartı ile maddi yardım yapılabiliyor.

TR08 0001 0008 6000 1958 0050 45 numaralı Ziraat Bankası IBAN numarasından da katkı yapılabilir.

Tüm maddi katkıların ülkeye gelen depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacağı ifade edildi.

Deprem bölgesine gönderilecek yardımlar ise Atatürk Spor Salonu’na teslim ediliyor.

Öte yandan Türkiye’deki deprem bölgelerine yardım göndermek isteyenler KKTC Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi’nin (KKTC AFAD) Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’ndaki yardım merkezine teslim edebilecek.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1