banner2

Maliye Bakanı Şan Gaziler Günü mesajı yayımladı

Maliye Bakanı Şan Gaziler Günü mesajı yayımladı
banner47

Maliye Bakanı Alişan ŞanGaziler Günü” nedeniyle mesaj yayımladı.

Bakan Şan’ın mesajı şöyle:

banner37
“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik’ unvanı ve ‘Mareşallik’ rütbesi verilişinin 101. yıl dönümünde canını vatanı uğruna feda etmek için cehpeden cepheye koşan kahraman gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutlamanın heyacanı içerisindeyim. ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ sözünü kendisine şiar edinmiş bir milletin evladı olmanın onuruyla dazilerimizin dün vermiş olduğu mücadeleyi bugün sahada farklı boyutlarda yürüttüğümüzün farkındayım.

Canını devlet kurmak için harç eden aziz şehitlerimiz, vatan uğruna cehpeden cehpeye koşarak kan ve ter döken kahraman gazilerimiz, sizlerden emanet aldığımız kutsal vatan toprağını ve genç Cumhuriyetimizi mali olarak daha iyi bir noktaya getirmek en büyük sorumluluğumuz olmaya devam edecektir.

Bu bağlamda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, liderimiz Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş ve silah arkadaşları olmak üzere, Mehmetçik ve Mücahitlerimizden ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyor, sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum.”

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1