banner2

Mayıs ayına ait Bin 500 TL ücret desteği ödenmeye başlandı

Bin beşyüz TL ücret desteğinin Mayıs ayı için olan ödemesinin 24 Haziran Çarşamba gününden itibaren çalışanların hesabına yatırılmaya başlandığı belirtildi.

Mayıs ayına ait Bin 500 TL ücret desteği ödenmeye başlandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 17 Nisan 2020 tarihinde uygulamaya konan Yerel İşgücü İstihdamının Desteklenmesi Tüzüğü kapsamında ücret desteği almaya hak sahibi olan çalışanlara mayıs ayına ait Ücret desteği ödeniyor.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Kovid-19 tehdidiyle mücadele kapsamında Bakanlar Kurulu tarafından alınan ekonomik önlem ve destekler çerçevesinde 2020 yılı Nisan ve Mayıs ayları için istihdam Destekleme Merkezi tarafından işletmelerin devamlılığının ve istihdamın sürekliliğinin sağlanması amacıyla çalışanlara verilmesi kararlaştırılan Bin beşyüz TL ücret desteğinin Mayıs ayı için olan ödemesinin 24 Haziran Çarşamba gününden itibaren çalışanların hesabına yatırılmaya başlandığı belirtildi.

Açıklamada, 24 Haziran -26 Haziran 2020 tarihleri arasından 7 Bin 529 çalışanın hesabına İhtiyat Sandeığı Dairesi tarafından Mayıs ayına ait Bin 500 TL ücret desteği ödemesi yapıldığı da kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1