banner2

Meclis Başkanı Töre, Ankara’da temaslarda bulundu

banner35

Meclis Başkanı Töre, Ankara’da temaslarda bulundu
banner45
banner47

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, davetli olarak gittiği Ankara’da beraberindeki heyetle birlikte temaslarda bulunuyor.

Meclis’ten verilen bilgiye göre, Töre’nin heyetinde Meclis İdari Amiri Milletvekili Yasemin Öztürk, Başkanlık Divanı Üyesi Milletvekili Hasan Küçük ile Milletvekilleri Sadık Gardiyanoğlu, Ahmet Savaşan ve Emrah Yeşilırmak yer alıyor.

Zorlu Töre, Ankara temasları çerçevesinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanı (TİKA) Serkan Kayalar ile bir araya geldi. Görüşmede TİKA Başkanı Kayalar, Töre ve heyetine Ajansın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaptığı ve planlamış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Töre, görüşmede TİKA’nın Anavatan Türkiye için olduğu kadar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet için de çok önemli bir kurum olduğunu dile getirerek, ajansın ülkede yaptığı projelerin takdire değer olduğunu kaydetti.

TİKA Başkanı Serkan Kayalar da, Töre ve heyetini Ankara’da görmekten onur duyduklarını belirterek, her zaman için Kıbrıs Türkünün yanında olacaklarını ve projelerle katkı sağlamayı sürdüreceklerini ifade etti.

banner37
Töre, Ankara temasları çerçevesinde Anadolu Ajansı başta olmak üzere bazı basın yayın kuruluşlarına demeçler verirken çeşitli ziyaretler de gerçekleştirdi.

Töre, bu kapsamda heyeti ile birlikte Çubuk İlçesi Belediye Başkanı Baki Demirtaş, Çubuk Kaymakamı Adem Keleş, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Akyurt, Akyurt Kaymakamı Metin Selçuk, Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş ve Ayaş Kaymakamı Muharrem Eligül ‘ün yanısıra Kıbrıs gazileri ile de bir araya geldi.

Töre, ayrıca Ankara’da faaliyetlerde bulunan Kıbrıs Vakfı yetkileri ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede Vakıf Başkanı Semattin Öztürk tarafından Töre ve heyetine çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile bugün sabah saatlerinde planlanan görüşmesi ise Şentop’un Kovid 19 testinin dün pozitif çıkması sonucu iptal edildi. Şentop, Töre ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ankara temaslarını tamamlayan Töre ve heyetinin bugün KKTC’ye dönmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1