banner2
banner34

Meclis Başkanı Töre, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni ziyaret etti

Meclis Başkanı Töre, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni ziyaret etti
banner45

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni ziyaret etti.

Meclisten verilen bilgiye göre, Mağusa Arena’daki görüşmede Dernek Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, Genel Sekreter Osman Akın, Yönetim Kurulu Üyeleri; Nafi Çetintaş, Feriha Yiğittürk, Afet Aktuğralı, Meriç İçme, Fatoş Karasel, Mustafa Altak, Mehmet Tülek, Pembe Yakula, Recep Kılıç ve Ayşe Güler Akın da yer aldı.

Başkan Töre, burada yaptığı konuşmada, asrın felaketinde kaybedilen çocuklarımız için herkesin büyük acı çektiğini ama ateşin düştüğü yeri yaktığını dolasıyla bu acıyı ailelerden daha fazla kimsenin yaşayamayacağını söyledi.

Yaşananları sadece kadere de bağlamadıklarını ifade eden Töre, bina güvenliğinin yeteri kadar olması durumunda çocuklarımızın daha fazla şansı olabileceği gerçeğini her zaman bildiklerini kaydetti.

banner37
Hayatlarını kaybedenlerin anılarını yaşatma noktasında derneğin önemli faaliyetleri olduğunu dile getiren Töre, devlet ve Meclis olarak yapılması gerekenleri yerine getirme noktasında göreve hazır olduklarını vurguladı.

Yaşanan acıyı kalplerinde hissederek paylaştığını ifade eden Töre, hem Meclis Başkanı hem de bir birey olarak ellerinden gelen katkıyı koymak istediğine değindi.

-Karakaya

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya da konuşmasında acı ve öfkenin azalmadığını vurguladığı konuşmasında sadece Kıbrıs’tan değil Türkiye ve birçok ülkeden insanların her zaman yanlarında olmaya çalıştığını söyledi.

Karakaya, Cumhuriyet Meclis’inde her zaman kendilerine destek olduğuna işaret ederek belli amaçlar için dernek çatısı altında kenetlendiklerini ve büyük bir aile olduklarını belirtti.

Çocukların anısını yaşatmak için uğraş verdiklerini ifade eden Karakaya, adaletin yerini bulması için savaşmaya devam edeceklerini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1