banner2
banner34

Metehan'da sahte pasaportla kuzeye geçmeye çalışan zanlılar tutuklandı

Metehan’da sahte pasaportla kuzeye geçmeye çalıştıkları sırada tutuklanan Dimitrios Eleftherıadıs ile Sergei Ropashof ve Sergei Semenovich Anıkın, soruşturma kapsamında 3 gün tutuklu kalacak.

Metehan'da sahte pasaportla kuzeye geçmeye çalışan zanlılar tutuklandı
banner45
banner46

Lefkoşa’da meydana gelen “sahte resmi belgeyi tedavüle sürme” suçlarından tutuklanan Dimitrios Eleftherıadıs ile Sergei Ropashof ve Sergei Semenovich Anıkın yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Doğcan Kırgeç mahkemede olguları aktardı. Polis, 30 Mayıs 2024 tarihinde saat 14.53 sıralarında, Lefkoşa’da bulunan Metehan Kara Giriş Kapısı’nda LBJ 418 plakalı araçla geçiş yapmaya çalışan Dimitrios Eleftherıadıs’in hem kendisinin hem de yanında yolcu olarak bulunan Sergei Semenovich Anıkın’in pasaportunu görevli memura verdiğini söyledi. Polis, Dimitrios Eleftherıadıs’in  Sergei Semenovich Anıkın için verdiği Azerbeycan pasaportunun sahte olduğunun anlaşıldığını belirtti.

PASAPORT KONTROLÜ SIRASINDA ASKERİ YASAK BÖLGEYİ İHLAL ETTİ

Polis, kapıda pasaportlarla ilgili inceleme sürerken aracın arka koltuğunda oturan Sergei Semenovich Anıkın’ın inip, koşarak askeri yasak bölgeye ihlal edip, KKTC’ye giriş yaptığını ve olay yerinden kaçtığını söyledi.

banner37
Polis, tutuklanan Dimitrios Eleftherıadıs’in ifadesinde aracına benzin almak için Ortaköy’de K-PET isimli benzin istasyona gittiğini, o esnada kırmız renk bir aracın yanına yanaştığını ve araçta bulunan tanımadığı iki erkek şahsın Güney’e geçemediklerini, kardeşleri olan Sergei Semenovich Anıkın’ı kuzeye getirmesini talep edip, karşılığında 100 dolar teklif ettiklerini söylediğini aktardı. Polis, zanlının 100 doları aldığını ve Metehan Kara Girişi Kapısı’nda ara bölgeden Sergei Semenovich Anıkın’ı alıp, ülkeye geldiğini söylediğini açıkladı Polis memuru, 100 dolar nakit para zanlının tasarrufunda tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi.

Pois, Dimitrios Eleftherıadıs’in yanına petrol istasyonunda yanaşan kırmızı renkli ZUA 002 aracın İskele’de tespit edildiğini anlattı. Polis, kamera görüntülerinin incelendiğini, Sergei Semenovich Anıkın ile Sergei Ropashof’un araçta birlikte olduklarının belirlendiğini ve tutuklandıklarını açıkladı

Polis, Sergei Ropashof ile ilgili yapılan muhaceret kontrolünde ülkeye giriş-çıkış kaydının tespit edilmediğine vurgu yaptı.

Soruşturmanın yeni başladığını, alınması gereken ifadeler ve aranan şahıslar olduğunu belirten polis, zanlıların aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2024, 16:09
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1