banner2
banner34

Mustafa Naimoğulları: Bugün Başbakan ile görüştük ancak çözüme ulaşamadık; pazartesi günü eyleme devam edeceğiz

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, bugün Başbakan Üstel ile görüştüklerini ancak bir çözüme ulaşamadıklarını söyledi ve "Pazartesi günü Tarım Bakanlığı önünde eyleme devam etme kararı aldık." ifadelerini kullandı.

Mustafa Naimoğulları: Bugün Başbakan ile görüştük ancak çözüme ulaşamadık; pazartesi günü eyleme devam edeceğiz
banner45
banner46

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, bugün Başbakan Ünal Üstel ile görüştüklerini ancak talepleriyle ilgili bir çözüme ulaşamadıklarını; pazartesi günü Tarım Bakanlığı önünde eyleme devam etme kararı aldıklarını belirtti.

Naimoğulları, görüşmede et, süt ve hayvancının korunması için ortaya koydukları taleplerin Bakanlar Kurulu'nda görüşüleceğini ifade ederek, “Bakanlar Kurulu'ndan beklentimiz, hayvancımızı rahatlatacak kararlar almasıdır” dedi.

Türk Ajansı Kıbrıs’a görüşmeyi değerlendiren Naimoğulları, bugün Başbakanlık'ta, Başbakan Ünal Üstel, Maliye Bakanı Özdemir Berova, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu'nun katıldığı bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

banner37
Görüşmede taleplerini ortaya koyduklarını ancak çözüme varamadıklarını belirten Naimoğulları, taleplerinin Bakanlar Kurulu’nda değerlendirileceğini kaydetti.

NAİMOĞULLARI, HÜKÜMETTEN İYİ NİYET GÖRMEDİKLERİNİ; ZAMANA OYNADIKLARINI İDDİA ETTİ

Pazartesi günü Tarım Bakanlığı önünde eyleme devam etme kararı aldıklarını, eylemin araçlı olmayacağını, sürecin Bakanlar Kurulu kararına göre şekilleneceğini ifade eden Naimoğulları, hükümetten iyi niyet görmediklerini belirtti, “zamana oynuyorlar” iddiasında bulundu.

Eylem sürecinin devam edeceğini ancak o güne kadar Bakanlar Kurulu'ndan yeni açılım beklediklerini ifade eden Naimoğulları, hükümetin sadece et konusunda bir protokol istemi olduğunu ancak kendilerinin küçükbaş doğrudan gelir desteği iyileştirmesi, çiğ süt maliyetinin ortaya konması gibi diğer konularda da açılım beklediğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2024, 00:55
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1