banner2

Öğrenciler Uygulayarak Öğrendiler

LAÜ’de Tam Porselen Laminat ve İnley Kursu düzenlendi

Öğrenciler Uygulayarak  Öğrendiler

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından, “Tam Porselen, Laminat ve İnley Kursu”düzenlendi. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu,Diş Protez Teknikerliği ile Ağız ve Diş Sağlığı Bölümleri öğrencilerine yönelik yapılan kursa, Diş Teknisyenleri Coşkun Kasapoğlu, İsmet Talay ve Diş Ivoclar Türkiye satış sorumlusu Oğuz Yücaltı katıldı.

LAÜ Diş Protez Laboratuvarlarında, birçok pratik uygulamalar yapıldı

LAÜ Diş Protez Laboratuvarlarında gerçekleşen eğitim programında, estetik diş hekimliği denildiğinde ilk akla gelen ve vazgeçilmez malzemelerinden olan IPS e.max Press sisteminin üretim aşamaları anlatıldı.IPS e.max sistemi ürünleri, individüel esneklikleri ile ön plana çıkarken, bu özellikleriyle olağanüstü estetik sonuçlara ulaşmayı sağlayan Press teknolojisi, estetik cam seramik ingotlar, zirkonyum dioksit üstünde çabuk ve etkin bir cam seramik olarak kullanılan IPS e.max Zirpress ürünlerini içermektedir. Eğitim programında, IPS e.max Press sisteminin üretim aşamalarını detaylı öğrenme fırsatı yakalayan diş protez teknolojileri programı öğrencileri ayrıca press fırınının kurulum aşamaları, uygulama yöntemleri ve birçok pratik uygulama çalışmaları yapma fırsatı yakaladılar.

Öğrenciler, öğrendiklerini uygulama şansı yakaladı

İki gün boyunca devam eden programda, eğitmenler tarafından günümüzde tedavinin yanı sıra estetiğede verilen önemin artması neticesinde pratiğe giren lamina veneerlerin uygulama çeşitleri, çalışma süresini azaltan, hasta memnuniyetini arttıran yöntemler ve eğitimde teorik bilgi aktarımlarının yanı sıra uygulama da yapıldı. Özel hazırlanmış model üzerinde birebir çalışma imkanı bulan öğrenciler, öğrendiklerini uygulama şansı yakaladı.

Ayrıca eğitmenler, dişlerde renk seçimi, analizi, diş teknisyenlerinin karşılaştıkları problemler ve kullanılan materyallerin tanımı ve uygulanacak alanlar konularında da detaylı bilgilendirmeler  yaptılar.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1