banner2
banner34

Ongun Talat, Meclis kapalı oturumunda Ersin Tatar'ın tutumunu eleştirdi

Ongun Talat, Meclis kapalı oturumunda Ersin Tatar'ın tutumunu eleştirdi
banner45
banner46

CTP Milletvekili Ongun Talat, sosyal medya hesabından yaptığı paylşımda Meclis'te yapılan kapalı oturumda Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın konuşmasını değerlendirdi. Talat, Tatar'ın oturumu halkın izlemesine kapattığını ve kamuoyuna açıklanması gereken konularda sessiz kaldığını belirtti.

Talat'a göre, Tatar'ın konuşması sadece propaganda amaçlıydı ve müzakere süreci olmayan koşullarda gizli bilgi paylaşmanın mantıksız olduğunu vurguladı. Ayrıca, kapalı oturumun gerçek sebebini sorgulayan Talat, Tatar'ın halk önünde tartışmaktan kaçındığını ve misyonunu tamamlamış bir şekilde ayrılacağını dile getirdi.

Talat'ın açıklamasının tamamı şöyle:

"Az önce Mecliste kapalı oturumda Ersin Tatar'ı dinledik...

Hükümet vekilleri verdikleri oylarla oturumu halkın izlemesine kapattılar.

banner37
Böyle olunca Cumhurbaşkanı'nın kamuoyuna açıklanması uygun olmayan, gizli bilgileri bizimle paylaşacağını düşünürsünüz değil mi?

Alakası bile yok... Bildiğiniz, düz Ersin Tatar propaganda konuşması... Basına zaten halihazırda anlatmakta olduğu hikayeleri, ezberlenmiş kalıpları bir de Meclis kürsüsünden dinledik...Zaten müzakere süreci olmayan koşullarda neyin gizli bilgisi olacaktı, o da ayrı mesele...

Peki kapalı oturumun sebebi ne? Maksat Sn. Tatar'ın az sonra vereceğimiz cevaplar ve soracağımız sorular karşısında halk önünde zor durumda kalmaması.

Halbuki bu, halkın önünde yapmamız gereken bir tartışmaydı. Ama Ersin Bey bundan kaçındı. Salona gerine gerine girişini fotoğraflattı, şimdi "Meclisi bilgilendirdiği" yönündeki haber basına servis edilecek.

Gerçekte ise halk önünde görüşlerini savunma cesaretini gösteremeyen, misyonunu tamamlamış bir atanmış Cumhurbaşkanı olarak buradan ayrılmış olacak."

MH

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2024, 14:50
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1