banner2
banner34

Onur Bozkurt açılım sürecini değerlendirdi

banner35

Onur Bozkurt açılım sürecini değerlendirdi
banner45

Northernland Construction Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onur Bozkurt, Kıbrıs inşaat sektöründe açılım hazırlığı ve heyecanı var. Sektörün güçlü markası Northernland Construction yeni dönemi nasıl karşılıyor? 

Bozkurt, şu ifadelere yer verdi;

Aslında pandemi süreci, yıllardır ihmal edilen planlama, hazırlık ve güçlü altyapının ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğretti herkese. Kıbrıs inşaat sektörü de bu süreci deneyimleyen iş kolları arasında. Önce ülkeler sınırları kapadı, ardından sokağa çıkma yasaklarıyla ofislere gidilemedi. Hayatla birlikte, birçok firma için işler de durdu.

Fakat herkesin telaşa kapıldığı bu dönemde, hazırlıklı olan yok muydu? Vardı elbette. Kıbrıs ekonomisinin köklü gruplarından Northernland Şirketler Grubu, bu süreci en iyi yönetenlerden oldu. Pandemiden 7 ay önce KKTC’nin en büyük konut projesi Grand Sapphire Resort & Residence lansmanını yapan, özel fırsatlarla satışa çıkaran Northernland Construction,  pandemi ilanıyla birlikte çok hızlı pozisyon aldı.

Salgın kısıtlamaları gelmeden önce güçlü bir dijital altyapı kuran, dünyanın birçok ülkesinde satış ağı yöneten firma, pandemi döneminde bile ara vermeden devam ettiği ‘online satış’ başarısıyla da Kuzey Kıbrıs’ta birçok firmaya öncülük yaptı.

Ve bugünlerde yavaş yavaş da olsa eskiye dönüş, yani açılım gündemde. Ev karantinası ile başlayacak süreci Kıbrıs Emlak Merkezi olarak hem ziyaretçilerimiz, hem de kurumsal üyelerimizle değerlendiriyoruz. İki tarafta da iyi bir heyecan olduğunu gözlemliyoruz.

Heyecanın yansımalarını, yeni dönemin hazırlıklarını ve beklentilerini Northernland Construction Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onur Bozkurt ile konuştuk.

“Personel Sayımızı 3 Katına Çıkardık”

Pandemi döneminde dijital süreci en iyi yöneten inşaat şirketlerinden biriydiniz. Aldığınız sonuçları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Pandemi sadece ülkemizi değil, dünyayı da etkiledi. Süreci hep iki yönden takip ettik. Önce, dünyanın süreci nasıl yönettiğine baktık, devamında da kendi pozisyonumuzu belirledik. 

Dünyada ve ülkemizde uygulanan sistemler arasında, bizim lehimize bir yönetim anlayışı gördük. Ülkemiz, Covid 19’a karşı başarılı bir mücadele verirken, ülke içi de olabildiğince temiz tutuldu. Dış tehlikelerden korundu.

Bunun, ekonomik anlamda, kısa vadede sorun, ama uzun vadede de avantaj olacağını düşündük. Şirket olarak buna göre pozisyon aldık. 

Dünyadaki gelişmeleri takip ettik. Uzun süre ulaşımda bir sorun olacağı belliydi; bunun için de müşterilerimizle yüz yüze olmasa da sanal ortamda başarıyla bir araya gelecek yolların tümünü kullandık. 

Şimdi, ürettiklerimizin ne olduğunu bilen, buna talip olan ve ilk fırsatta da ülkemize gelerek, misafirimiz olacak çok sayıda müşterimiz var. Teması kesmeden, her aşamada, her projeyle ilgili bilgileri dijital ortamda aktarmaya devam ediyoruz. 

Pandemi döneminde dijital pazarlama üzerinde yoğunlaştık. Dijital pazarlama ve satış ekibimizi yurtdışından gelen taleplerin karşılanabilmesi için personel sayımızı 3 katına çıkardık. Pandemi sürecinde ülkemizin genel vaka sayılarına bakıldığı zaman yurtdışına göre daha güvenli olduğundan bu süreçte ülkemize talepler artmıştır. Başta Grand Sapphire Resort projemiz olmak üzere, 3 ay önce satışına başladığımız Emerald ve Girne Alsancak bölgesinde Northernland Villas’a gösterilen ilgi bizleri memnun etmiştir.

“Northernland Olarak Biz Hazırız”

Seyahat kısıtlamalarının kalkması gündemde. Web sitesi ziyaretçilerimizde ve diğer kurumsal üyelerimizde heyecan başladı. Sizde ve yatırımcılarınızda durum nasıl? 

Benzer bir heyecan bizlerde de var. Şirket olarak buna hazırız. Biliyorsunuz, şirket bünyemizde otelimiz ve transfer şirketlerimiz de var. Dolayısı ile, alandan itibaren, müşterilerimizin kendisini özel hissedeceği her türlü alt yapıya sahibiz. 

banner37
Geriye, ülkeyi yönetenlerin, hangi koşullarda ve hangi şartlarda ülkeye girişleri serbest bırakacağı kalıyor. Çift aşısını tamamlayan müşterilerimiz sürekli olarak bizlere, “gelebilir miyiz?” diye soruyor. 

Aynı şekilde, PCR sonuçları ile 3 günlük, bir haftalık adaya gelmek için bekleyenler var. Önemli olan devleti yönetenlerin hızlı karar vermesi. Bu adaya olan talebin, bizdeki belirsizlikten dolayı Alanya ve Antalya’ya kaydığını gözlemlemekteyiz. 

Karar alındığı anda, bu temiz ve güzel adaya gelmeye hazır, çok sayıda emlak alıcısının olduğunu biliyoruz. Biz hazırız. Devletimizin alacağı kararı bekliyoruz. 

18 Yıllık Tecrübe

Siz de ekonomi adına geçen zorlu 1 yılın ardından doğru bir açılım yapılırsa satış ve yatırımcı patlaması bekliyor musunuz? 

Patlama demeyelim ama; yavaş yavaş çarkların dönmeye başlamasını bekliyoruz. Eğer, yukarıda da bahsettiğim gibi, nasıl bir sistemle yatırımcı veya alıcı getirmemiz gerektiğini bilirsek, gerisi bizim satış ve pazarlama yeteneğimize kalıyor. 

Biz de, 18 yıllık tecrübemiz ve 50’nin üzerinde ülkede yüzlerce emlak satış ofisi ile kurduğumuz ilişki, bize güvenen alıcıların varlığı ile en iyisini yapmaya hazırız.  

Hangi ülkelerden daha çok ilgi var projelerinize?

Genellikle Avrupa Rusya ve İran ülkelerinden adamıza talep olduğu gördük.  

“Bu Projeden Ev Alan Kazanç Sağlayacak”

7 yıldızlı yaşam fırsatı sunan Grand Sapphire Resort & Residence projeniz Rusça ve İngilizce sayfamızda da en çok arananlardan, projede son durum nedir ve ne tür avantajlar sunuyorsunuz yatırımcıya?

Grand Sapphire Resort & Residence; 24 saat yaşayan, sakinlerine eşsiz bir hayat sunan, yatırımcıya da ciddi fırsatlar tanıyan bir proje. 

Buradan, konut niyetine ev alanların da kira üzerinden ciddi bir kazanç sağlayacağı sistemi kurduk. Çalışma prensipleri içerisinde, orada yaşayan da oraya yatırım yapanın da kazanacağı bir öngörümü var. 

Değerini sürekli artıracak bir emlak yatırımı aslında. Düşünün, konut niyetine bir emlak satın alıyorsunuz ama orada 365 gün turizm potansiyeli var. 

Proje gayet hızla ilerlerken bu süreçte elde olan imkanlar doğrultusunda 4000 m havuz inşaatı, otel inşaatı ve alakart restoran inşaatında ilerleme kaydedildi. A blokta 21. kata yükseldik. Çok kısa sürede Show House modellerimizi tamamlamayı hedefliyoruz. Pandemi döneminde olmamıza rağmen iş planına uygun takvimlememizin gerisinde kalmadan ilerliyoruz. 

“Sektörün Beklentilerine Uygun İletişim Kanalı Yarattınız”

Kurumsal üyelerimize sağladığımız dijital marka değerine İngilizce ve Rusça’yı da dahil ettik. Artık haberler ve röportajlar ile adaya gelemeyen yabancı müşterilerinizle prestijli bir iletişim kanalı kurabilirsiniz. Sizin yeni versiyonumuzla ilgili görüşleriniz neler?

Sizleri kutluyorum. Bu alanda, sektör ile aynı paralelde ve sektörün beklentilerine uygun bir iletişim kanalı yarattınız. 

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1