banner2

Özgöçmen: Pozitif hastalarımız ile içeride acil tedavi bekleyen hastalarımız aynı ortamda

Özgöçmen: Pozitif hastalarımız ile içeride acil tedavi bekleyen hastalarımız aynı ortamda
banner47

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası başkanı İbrahim Özgöçmen yaptığı yazılı açıklamada "Acil servisin içerisine "covid takip" odası diye oda açarak pozitif hastalarımız ile içeride acil tedavi bekleyen hastalarımız ayni ortamda bırakılarak vatandaşımız ve hastalarımız ateşe atılmaktadır. biz bu durumu kabul etmiyoruz". dedi.

Özgöçmen açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

İNANILIR GİBİ DEĞİL.

Sağlık bakanlığı mantık sınırlarını zorlayacak nitelikte karar almaktan vazgeçmeyecek mi?

Pandemi bitmiş gibi hareket eden sağlık bakanlığı son zamanlarda vakaların tekrar artması üzerine sıra dışı kararlar alarak uygulamaya koymuş bulunmaktadır. Düne kadar pandemi amacı ile kurulan hastanemiz varken bugün artan vakalar üzerine kendince çözüm ve önlemler almış durumda. Sağlık bakanlığının kendi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada son bir hafta içerisinde pozitif vaka oranının 879 kişi olduğunu açıklanmıştır.

Günlük vaka sayısı ortalaması 122,7 demektir. Günlük 120 civarında hasta çıkmaya başlamış kalabalık ve kapalı alanlarda tekrardan maske zorunluluğu getirilmiş olup pandeminin bitmediği söylenmiştir.

Salgını vurgulayan sağlık bakanlığı müthiş çözümleriyle şaşkınlık yaratmaktadır.

banner37
Şimdi gelelim asıl meseleye, düne kadar salgınla mücadele pandemi hastanesinde "acil durum hastanesi" yürütülmeye çalışılırken şimdi sağlığın kalbi acil serviste yürütülmek istenmesi saçmalıktan öteye gitmemektedir. Acil servise ciddi rahatsızlıkları bulunan insanlarımız başvuruyorken acil servisin içerisinde pozitif hastalar gezmektedir. Olası bir bulaşın önüne bu şekilde geçilemeyecek böylesine bir saçma uygulamayı kabul etmediğimizi peşinen söylemek istiyoruz.

Acil servisin içerisine "covid takip" odası diye oda açarak pozitif hastalarımız ile içeride acil tedavi bekleyen hastalarımız ayni ortamda bırakılarak vatandaşımız ve hastalarımız ateşe atılmaktadır. Bulaş riskini daha da artırmak için alınmış böylesine uygulama kabul edilemezdir. Bizler bu uygulamanın yanlış olduğunu dile getirirken bu oda yetmez bir oda daha açıyoruz demek ayrı bir saçmalık olduğu gibi bu uygulamanın yanlış olduğunu söylemeye kalkan sağlık çalışanlarını azarlamaya kalkılmasının da çağdışılık ve diktatörlük olduğunu söylüyoruz.

Her hangi bir rahatsızlığı bulunan vatandaşımız bilmelidir ki, Acil servise başvurmaya kalktığında yan tarafında duran vatandaşımızın pozitif olma olasılığı vardır ve kendilerini sağlık bakanlığının almış olduğu dâhiyane bu kararlarından dolayı korumaya almalarını tavsiye ederken Sağlık bakanlığını aklıselim hareket etmeye, almış oldukları ve uygulamaya soktukları bu karardan vaz geçmeye davet ederiz.

Bu uygulamadan vaz geçilmemesi halinde gerek vatandaşlarımızı, gerekse meslektaşlarımız özünde kamu sağlık çalışanlarını koruya bilmek adına ciddi kararlar almaktan çekinmeyeceğimizi bildiririz. Saygılarımızla,

KTHES

BAŞKAN

İBRAHİM ÖZGÖÇMEN

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 15:26
YORUM EKLE
banner50
SIRADAKİ HABER

banner12

banner1